„Polsko - Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych”.

„Polsko - Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych”. TV Jawor
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaworze przystępuje do projektu „Polsko - Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych”.

W ramach projektu dziesięciu uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, w styczniu 2018 roku, wyjedzie na praktyki zawodowe do przedsiębiorstw na terenie Berlina. Koszt dofinansowania uczniów w ramach projektu to ponad 80 tys. zł., a środki przeznaczone zostaną na dojazd, wyżywienie, pobyt oraz pokrycie kosztów leczenia i ubezpieczenia.

Projekt "Polsko-Niemieckie Konsorcjum Praktyk Zawodowych" zainaugurował swoją działalność w roku 2015 przy udziale Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty, na rzecz realizacji staży zawodowych uczniów szkół technicznych i zawodowych w szkołach, firmach i instytucjach w Niemczech.

Jak powiedział Wicestarosta Arkadiusz Baranowski - cieszy, iż nie tylko młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie wyjeżdża na zagraniczne praktyki zawodowe (ostatnio byli na Malcie i w Portugalii), ale również uczniowie z innych szkół średnich w powiecie mogą korzystać z projektów, dzięki którym odbywają praktyki zawodowe, tym razem w niemieckich przedsiębiorstwach w Berlinie. Tak więc kolejny już raz możemy skorzystać z programów edukacyjnych i unijnego wsparcia finansowego.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe