Na Temat: Kolejny etap S 3

  • 27.05.2017, 17:12 (aktualizacja 27.05.2017 17:42)
  • Jawor TV
Na Temat: Kolejny etap S 3
Budowę węzła Bolków w ciągu drogi ekspresowej S3 w miejscowości Sady Dolne wizytowali minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister Elżbieta Witek w towarzystwie samorządowców oraz przedstawicieli GDDKiA i wykonawcy.

Wydarzeniem dnia było jednak podpisanie przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka zgodę na przekazanie ogłoszenia o dwóch zamówieniach budowy drogi ekspresowej S3 Bolków – Granica Państwa do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. Chodzi o ostatni, najdroższy odcinek S3 prowadzący z Bolkowa do Lubawki w którym znajdą się dwa tunele. Ten w Starych Bogaczowicach, przebije się przez zbocze masywu Gór Wałbrzyskich i będzie miał długość ok. 2300 metrów. Natomiast drugi zaplanowany został w rejonie miejscowości Gostków, a jego długość wyniesie ok. 320 m.

Wcześniej zakończona zostanie budowa ok 120-kilometrowego odcinka Nowa Sól - Bolków, podzielonego na pięć etapów, w tym Legnica - Jawor oraz Jawor - Bolków. Budowana droga będzie miała znaczenie nie tylko międzynarodowe, ale także stanie się szansą i wyzwaniem dla regionu. 

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

GDZIE EMIL?
GDZIE EMIL? 27.05.2017, 17:45
Nowy odcinek bez Bery? to jakieś BAJERY ...

Pozostałe