Wyremontowano chodnik przy ul. Piłsudskiego

Wyremontowano chodnik przy ul. Piłsudskiego
Kolejna inwestycja realizowana przez Powiat Jaworski właśnie dobiegła końca. Pod koniec czerwca zakończyły się bowiem prace związane z przebudową chodnika przy ulicy Piłsudskiego w Jaworze. Polegały one na ułożeniu nowej nawierzchni na całej długości - począwszy od ulicy Armii Krajowej aż do ulicy Reja.

Zadanie zostało zrealizowane za kwotę około 120 tys. zł, z czego połowę z własnego budżetu wyasygnował Powiat, pozostałą część zgodnie z umową przekazała Gmina Jawor

Inwestycja jest wynikiem konsekwentnej i długofalowej polityki Zarządu Powiatu, dzięki której sukcesywnie wzrasta bezpieczeństwo pieszych przy drogach powiatowych.

Pozostało jeszcze ułożenie dodatkowych 40 m2 kostki - zejście do ulicy Reja, które to zadanie wykona na własny koszt Powiat Jaworski.

również w przypadku miejscowości Słup, zakończono prace związane z przebudową blisko 300 metrowego odcinka chodnika. mieszkańcy wsi mogą bezpiecznie korzystać z wybudowanego ciągu pieszego, którego rozwiązania projektowe konsultowane były z mieszkańcami. Pierwotnie prace miały mieć nieco inny charakter, niemniej jednak ostatecznie przesunięte zostały na rok bieżący, co zdecydowanie przysłużyło się tej inwestycji, albowiem chodnik został przeprojektowany, a jego długość zwiększona dwukrotnie. - koszt inwestycji, sięgający osiemdziesięciu tysięcy złotych - w całości pokrył Powiat Jaworski z własnego budżetu.Jest to wynik uzgodnień z gmina Męcinka, która realizuje inne zadania przy drodze powiatowej z własnych środków.

Darek Kwasny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe