Spotkanie z nauczycielskimi związkami zawodowymi

Spotkanie z nauczycielskimi związkami zawodowymi TV Jawor
5 lipca br. Wicestarosta, Arkadiusz Baranowski, zaprosił na spotkanie przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych. Wzięli w nim udział Pani Anna Laskowska - Wiosetek, Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jaworze, Pani Beata Miśkiewicz, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność" w Jaworze oraz Pan Jacek Wieczorek, reprezentujący NSZZ „Solidarność".

Na zaproszenie wicestarosty, Arkadiusza Baranowskiego, odbyło się w starostwie powiatowym w Jaworze spotkanie przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych. Na spotkaniu kontynuowany był temat wdrożenia podwyżek dla pracowników administracji i obsługi szkół i placówek oświatowych. Wicestarosta przedstawił stanowisko Zarządu Powiatu w Jaworze z posiedzenia które dobyło się w dniu 29 czerwca i w świetle którego w IV kwartale br. będą wprowadzone regulacje płacowe pracowników niepedagogicznych w wysokości 10 % wynagrodzenia zasadniczego brutto dla osób, których płaca zasadnicza jest niższa niż 2 000 zł brutto.

 

Będzie to I etap wdrażania podwyżek, który będzie dotyczył głownie pracowników obsługi. Obecni na spotkaniu przedstawiciele oświatowych związków zawodowych wyrazili podziękowanie za uwzględnienie zgłaszanych postulatów i wyrazili nadzieję na wprowadzenie kolejnych podwyżek w nowym roku dla pozostałych pracowników niepedagogicznych oświaty.

Darek Kwasny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe