Ruszyła budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze

  • 24.08.2017, 17:11 (aktualizacja 24.08.2017 17:41)
  • Jawor TV
Ruszyła budowa fabryki Mercedes-Benz w Jaworze mat. prasowe Mercedes-Benz Manufacturing Poland
Warszawa/Jawor - Ruszyły prace przygotowawcze pod przyszłą fabrykę silników Mercedes-Benz w Jaworze. Zaledwie kilkanaście dni po uzyskaniu pozwolenia na budowę, Strabag Polska, odpowiedzialna za realizację pierwszego etapu robót budowlanych, rozpoczęła prace na terenie przyszłej fabryki przy ulicy Cukrowniczej w Jaworze.

Długo wyczekiwana i ważna dla regionu jaworskiego inwestycja - zgodnie z harmonogramem - ma się zakończyć w połowie 2019 roku. Z linii produkcyjnych zjadą wówczas pierwsze silniki czterocylindrowe nowej generacji, które trafią do wszystkich modeli samochodów marki Mercedes-Benz.

Wartość inwestycji koncernu Daimler AG, realizowanej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wyniesie około 500 mln euro. Dzięki niej w samej fabryce powstanie ponad 500 nowych miejsc pracy. Szkolenia polskich inżynierów są planowane w fabryce silników w Untertürkheim oraz w zakładzie w Kölleda w Turyngii. Do Polski przyjadą też doświadczeni pracownicy z Niemiec, którzy będą dzielić się doświadczeniem z polską załogą. Plan szkoleń przewiduje także ścisłą współpracę z lokalnymi szkołami zawodowymi.

Od paru miesięcy trwa rekrutacja managerów i „białych kołnierzyków” do firmy Mercedes-Benz Manufacturing Poland, powołanej przez koncern Daimler AG do budowy fabryki. Aktualne ogłoszenia można znaleźć na stronie internetowej http://mercedes-benz-jawor.com.pl/kariera.

Dodatkowe informacje nt. Mercedes-Benz dostępne są w internecie na stronach: www.media.daimler.com i www.mercedes-benz.com  

Jawor TV

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe