1939-2017

1939-2017
Początek września, to czas obchodów upamiętniających wybuch II wojny światowej i walczących na jej frontach żołnierzy i cywilów.

Początek września, to czas obchodów upamiętniających wybuch II wojny światowej i walczących na jej frontach żołnierzy i cywilów. W tym roku, 4-go września przedstawiciele samorządów, organizacji i instytucji z terenu powiatu jaworskiego, ponownie uczcili pamięć poległych. Pierwsza część obchodów odbyła się przy grobie nieznanego żołnierza gdzie delegacje kombatantów, samorządowców z powiatu jaworskiego oddały hołd i złożyły wiązanki kwiatów  Główne uroczystości które odbyły się pod Obeliskiem 1000-lecia Państwa Polskiego i Zwycięstwa nad Faszyzmem poprzedziło również upamiętnienie sybiraków oraz ofiar hitlerowskich Niemiec i żołnierzy wyklętych.

Delegacje związków kombatanckich z terenu powiatu, samorządów Powiatu Jaworskiego, miasta Jawora, oraz licznych organizacji i stowarzyszeń, pracodawców, Policji, wojska oraz młodzieży jaworskich szkół- złożyły symboliczne kwiaty i wieńce.

Druga część obchodów rocznicy rozpoczęcia kampanii wrześniowej odbyła się w Teatrze Jaworskiego Ośrodka Kultury, gdzie zgromadzeni  wysłuchali referatu okolicznościowego przygotowanego przez uczennicę PCKZiU.

Minister E. Witek mówiąc o historii - słowami Bóg, Honor, Ojczyzna wskazała wartości , które dla wszystkich a szczególnie młodych powinny być wartością nadrzędną. Podczas części oficjalnej wręczono także odznaczenia – osobom współpracującym z środowiskiem kombatanckim. Część artystyczna w wykonaniu zespołu Iskierki z OSP Pomocne.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe