Szkolenie pracowników socjalnych

  • 27.10.2017, 21:35
Szkolenie pracowników socjalnych
,,Postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia w związku z wykonywaniem obowiązków zawodowych", pod taką nazwą odbyło się szkolenie skierowane do pracowników pomocy społecznej.

Wykonując swoje obowiązki służbowe narażeni są oni często na kontakty z trudnym i agresywnym klientem, dlatego też uczestnikami profilaktycznego szkolenia byli pracownicy powiatowych jednostek pomocy społecznej oraz pracownicy miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej z terenu Powiatu Jaworskiego.

Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: podinspektor Henryk Tonderys, ekspert Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu oraz sierżant Dawid Marczyński, asystent Zespołu Psychologów KWP we Wrocławiu. Składało się ono z dwóch części - praktycznej i teoretycznej.

Szkolenie to efekt sytuacji, mających miejsce kilka lat temu w naszym kraju, podczas których dochodziło do ataków na pracowników socjalnych. Zostało przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jaworze we współpracy z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Albercik
Albercik 27.10.2017, 23:00
Kobieta mnie bije....

Pozostałe