"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - nowy samochód dla OSP w Męcince - uroczyście przekazany

  • 20.11.2017, 14:51
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" - nowy samochód dla OSP w Męcince - uroczyście przekazany
Strażacy OSP w Męcince mogą mieć powód do dumy. Po mszy świętej w ich intencji został im uroczyście przekazany i poświęcony nowy wóz bojowy.

Strażacy OSP w Męcince mogą mieć powód do dumy. Po mszy świętej w ich intencji został im uroczyście przekazany i poświęcony nowy wóz bojowy. Z udziałem minister Elżbiety Witek, Komendantów Państwowej straży Pożarnej z Wrocławia i Jawora, strażaków oraz mieszkańców, wójt Mirosław Brzozowski przekazał kluczyki i dokumenty samochodu na ręce Prezesa OSP Wiesława Gregulskiego i Naczelnika OSP Huberta Babiarza.

Strażacy w podziękowaniu za zakupiony samochód wręczyli wójtowi mundur strażacki na znak zaproszenia do ich jednostki, a także list z podpisami wszystkich druhów.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zakupiony został przez Gminę Męcinka dzięki pozyskanej dotacji unijnej z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 w kwocie 487  tys zł. Pozostała część blisko 274 tys zł pochodziła z budżetu gminy.

Po części oficjalnej, w świetlicy odbył się spotkanie z mieszkańcami, podczas którego zaprezentowano OSP w Męcince. Nie zabrakło także konkursów.

Strażakom gratulujemy i jak wielu życzymy by wyjazdy z ich jednostki były tylko na ćwiczenia.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe