Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Wądrożu Wielkim

  • 4.12.2017, 23:18
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Wądrożu Wielkim
Gmina świętuje ten dzień od 2015 roku z inicjatywy Wójt Gminy Elżbiety Jedleckiej, i wpisał się on już na stałe w kalendarz imprez gminnych.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. Gmina świętuje ten dzień od 2015 roku z inicjatywy Wójt Gminy Elżbiety Jedleckiej, i wpisał się on już na stałe w kalendarz imprez gminnych. Celem corocznych obchodów tego dnia jest zwrócenie uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji, otwartości i szacunku dla inności, a także ukazanie korzyści płynących z pełnej integracji osób niepełnosprawnych w życiu, społecznym i kulturalnym.

Tegoroczne święto umilił występ dzieci z Gminnego Przedszkola oraz ze Szkoły Podstawowej w Wądrożu Wielkim oraz występ Kabaretu „0 – 99” z Wiadrowa, który swoim występem rozbawił publiczność i porwał ludzi do tańca.

Całemu spotkaniu towarzyszyła wspaniała atmosfera, a uczestnicy spotkania byli zadowoleni z atrakcji, które były specjalnie dla nich przygotowane.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe