×

Niebieska Nadzieja

  • 14.04.2018, 22:27 (aktualizacja 14.04.2018 22:53)
  • Jawor TV
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Kręgielni „13” odbył się finał akcji „Niebieska Nadzieja”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie na rzecz osób z autyzmem, Zespołem Aspergera i Mutyzmem Selektywnym „Budujemy Mosty” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Rozwoju Edukacji w Jaworze, przy współpracy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Biblioteki Miejskiej, właścicieli Kręgielni „13”, uczniów i nauczycieli jaworskich szkół, przedszkoli, gmin (Męcinka i Paszowice), jaworskiej Policji i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Dzień wcześniej akcję informacyjną prowadzili uczniowie ze szkół podstawowych, licealnych i przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaworze, rozdając ulotki na temat autyzmu na ulicach Jawora. Uczniowie Zespołu Szkół w Męcince propagowali wiedzę nt. autyzmu na terenie swojej gminy.

Zainteresowanie „Niebieską Nadzieją” przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów - Kręgielnię „13” odwiedziło ok. 150 osób. Wiele z tych osób bardzo aktywnie brało udział w licytacjach, zakupiło cegiełki i bawiło się wspólnie podczas turnieju w kręgle.

Na zakończenie akcji, zabłysło Niebieskie światełko – przypominając jaworzanom o osobach dotkniętych zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zebrane pieniądze posłużą na kontynuację zajęć terapeutycznych w świetlicy mieszczącej się w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze przy ul. Piłsudskiego 11.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Any
Any 15.04.2018, 07:33
90 procent autyzmu u dzieci to są skutki uboczne szczepionek .

Pozostałe