O nas

O nas

W latach 1996-1997 na zlecenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej wrocławska firma Gosat-Service wykonała sieć telewizji kablowej na osiedlach spółdzielczych. Ówczesny prezes SML-W podjął decyzję o uruchomieniu eksperymentalnego studia, który w siedzibie Spółdzielczego Klubu „Piast” zaczął realizować pierwsze lokalne programy. Od jesieni 1997roku zajmowali się tym: Małgorzata Kądziołka, Justyna Przysiężna i Tomasz Gala. Do maja następnego roku odbiorcy telewizji kablowej mogli zobaczyć m.in. filmowe relacje z imprez kulturalnych, rozmowę z Janem Rybotyckim, wywiad z Marią Wrońską, wiceburmistrzem Jawora. Latem 1998 roku władze SML-W postanowiły utworzyć Jaworskie Studio Telewizji Kablowej, a jego szefem został Wiesław Piotrkowski. Do grona autorów i realizatorów dołączyły kolejne osoby: Kornel Jaskólski, Jolanta Borkowska, Barbara Ligęcka, Teresa Kietlińska, Dariusz Kwaśny, Agnieszka Starzec i Maja Usinowicz. Codziennie o godz. 17.45 nadawany był program "Wiadomości Jaworskie”. Powstała pierwsza ramówka JSTK, w której znalazły się cykliczne programy: „Jaworskie rozmowy”, „Notowania targowe” czy „Echa sportowe”. Przed wyborami samorządowymi jesienią 1998 roku Studio nagrywało i emitowało spoty wyborcze. Natomiast 11 października 1998 roku, po zakończeniu wyborów, nadało pierwszy program na żywo - „Wieczór Wyborczy”. Wzięli w nim udział przedstawiciele niemal wszystkich komitetów wyborczych, które wystawiły swoich kandydatów w wyborach.

Następnie władze Spółdzielni mieszkaniowej podjęły decyzję zawieszeniu działalności Studia Jawor. Podjęto także decyzję o zbyciu sieci TVK. Sieć w Jaworze została kupiona przez Telewizję Kablową Vectra S.A. Dzięki staraniom nowego operatora sieci TVK, 14 lutego 2003r. w Jaworze znów zaczął pojawiać się program informacyjny - Informacje, który jest emitowany cztery razy w tygodniu.

Realizowany jest on przez Darka Kwaśnego, Krzyśka Dąbrowę oraz Henryka Culera. W pierwszym programie po przerwie wzięły udział także Jola Borkowska i Teresa Kietlińska, które nadal współpracują z TV Jawor. Ponadto TV Jawor realizuje programy o tematyce samorządowej, kulturalnej i rozrywkowej. Emisja TV Jawor rozpoczyna się przeważnie o godz.18:15 i trwa do 19:00. Powtórka bloku rozpoczyna się od godz.21.15. We wtorki i piątki emitowane są nowe programy, w poniedziałki i środy - powtórki.

Tak było do maja 2005 r.
Teraz nadajemy godzinę programu dziennie, przez 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Godzinny program zostaje emitowany przez 2 dni. Nowy blok programowy ma swój "pierwszy raz" w środę, piątek i poniedziałek.