Policjant pomógł 6 - latkowi

  • 06.11.2017, 15:13
  • Jawor TV
jawor06112017.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Do budynku jaworskiej komendy wbiegła kobieta wzywająca pomocy. Okazało się, że po drugiej stronie ulicy zasłabło dziecko. Na ratunek ruszył jeden z policjantów. Szybko ustalił, że 6-letni chłopczyk przed chwilą dostał napadu padaczki. W tym czasie dyżurny jednostki wezwał pogotowie ratunkowe, natomiast policjant słaniającego się malca zaniósł na rękach do komendy. Tam udzielał mu pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ratowników.

W miniony piątek przed południem do jaworskiej komendy policji wbiegła kobieta. Roztrzęsionym głosem prosiła o pomoc. Z jej relacji wynikało, że po drugiej stronie ulicy  dziecko straciło przytomność, a jego matka sama próbuje pomóc malcowi. Na ratunek natychmiast ruszył jeden z policjantów, wchodzący akurat do budynku jednostki.

Po dobiegnięciu do 6-latka, szybko ustalił w rozmowie z jego mamą, że przed chwilą chłopiec dostał napadu padaczki, na którą choruje od kilku lat. W międzyczasie przez dyżurnego jednostki wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Dziecko słaniało się na nogach i co chwilę osuwało na ziemię. Policjant podjął więc decyzję o zabraniu malca do oddalonej o kilkadziesiąt metrów komendy. Z uwagi na stan chłopca zaniósł go tam na rękach.

Policjant już w budynku jaworskiej komendy, do czasu przyjazdu ratowników udzielał dziecku pomocy przedmedycznej, a kiedy poczuło się lepiej rozmawiał z nim oraz jego matką.

Następnie pogotowie przewiozło chłopca do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Teraz życiu 6-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W tym przypadku wszystko skończyło się dobrze i chory malec na czas trafił do szpitala. Dlatego apelujemy, aby zwracać uwagę na osłabione osoby, których stan zdrowia mógł nagle ulec zmianie. Te kilka chwil, które im poświęcimy mogą okazać się bezcenne. Nie bądźmy więc obojętni – w tym konkretnym przypadku kobieta będąca świadkiem zdarzenia pomogła poprzez niezwłoczne przekazanie informacji o zdarzeniu policjantowi, podczas gdy matka zajmowała się chorym chłopcem. Pamiętajmy, że wykonanie telefonu, czy powiadomienie w inny sposób służb odpowiedzialnych za ratowanie ludzkiego życia, też stanowi pomoc. Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

_______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

 

Jawor TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe