×

Powiatowi strażacy OSP podsumowali ubiegły rok.

  • 22.01.2018, 20:56
  • Jawor TV
osp_tv.mp4
Początek roku to czas podsumowań i oceny działań poprzednich miesięcy. Druhowie OSP w Paszowicach oraz Granowicach jak co roku przedstawili sprawozdania, udzielili absolutorium zarządom o raz omówili plany na rok 2018.

W Paszowicach nastąpiły zmiany w zarządzie . Z funkcji prezesa zrezygnowała Anna Michałków. W wyniku wyborów nowym prezesem został Wojciech Puzio

W ramach wolnych wniosków padła propozycja o odznaczenie Młodzieżową Oznaką Drużyny Pożarniczej Przemysława Olejnika, który pomimo swojego młodego wieku wykazuje się olbrzymim zaangażowaniem na rzecz niesienia pomocy mieszkańców gminy. Jako 14 latek nie może brać udziału w akcjach, ale zawsze jako pierwszy pojawia się pod bramą wyjazdową strażnicy, aby ją otworzyć. Strażacy dzięki Przemkowi nie tracą cennych minut, które mogą uratować niejednokrotnie życie i mienie ludzkie.

Druhowie z Granowic nie tylko dbają o bezpieczeństwo mieszkańców ale jako nieliczni w kraju biorą udział dość widowiskowych zawodach – zawodach sikawek konnych.

W szeregach Granowickich druhów jest także Miss kół gospodyń wiejskich Ewelina Zgud, która również w roku 2017 uzyskała tytuł Miss Ziemi Jaworskiej.

Obecny na zebraniach wicestraosta jaworski Arkadiusz Baranowski życząc strażakom ochotnikom tylu samo wyjazdów jak i powrotów z akcji, podziękował druhom za ich poświęcenie i wspaniałą postawę godną naśladowania.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe