×

Jak wybrać wymarzoną salę weselną?

  • 13.02.2018, 08:18 (aktualizacja 25.02.2018 22:49)
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać wymarzoną salę weselną?
Restauracja weselna to miejsce, w którym organizowane są uroczyste posiłki związane z jednym z najważniejszych dni w życiu – weselem pary młodej. Aby ten dzień zaliczyć do niezapomnianych przeżyć, należy dobrze się przygotować. Jak wybrać salę weselną, która spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Wybór sali weselnej to niezwykle odpowiedzialne zadanie, w którym z pewnością pomoże nam poradnik opublikowany na łamach bloga sali bankietowej Sobieska w Jaworze. Z artykułu dowiemy się między innymi, że jednym z najistotniejszych czynników warunkujących zadowolenie gości z imprezy jest weselne menu. Jeśli marzymy o ślubie jak z bajki, na którym nasi goście będą się doskonale bawić, warto postawić przede wszystkim na zaspokojenie ich apetytu. W tym zadaniu pomoże nam szef kuchni oraz personel weselnej restauracji.

Organizująca wesele para młoda ma najczęściej wybór pomiędzy menu zaproponowanym w karcie dań określonej restauracji a indywidualnym dobraniem jadłospisu według zapotrzebowania swoich gości. Pamiętać należy o osobach na diecie wegetariańskiej i wegańskiej, nietolerujących laktozy bądź glutenu oraz uczulonych na konkretne grupy produktów. Jeśli na weselu spodziewamy się także niepełnoletnich uczestników zabawy, nie obejdzie się również bez specjalnie zaprojektowanego menu dla dzieci.

Przy wybieraniu jadłospisu warto zaufać szefowi kuchni wybranej restauracji. Przyszłe małżeństwo może mieć swoją wizję dotyczącą absolutnie każdego elementu, który ustawiony zostanie na weselnym stole. Jednak czasem warto uświadomić sobie, że obsługa lokalu ma za sobą nawet kilkadziesiąt zorganizowanych tego typu wydarzeń, dysponuje więc wiedzą i doświadczeniem w wybieraniu najbardziej optymalnego menu. Najczęściej restauracje przedstawiają kilka gotowych kompozycji dań w różnych przedziałach cenowych, pośród których znajdują się na ogół klasyczne polskie potrawy uwielbiane przez naszych rodaków.

Nie można zapominać, że na jakość serwowanych na weselu potraw wpływ ma także pora roku, w której zdecydowaliśmy się na zorganizowanie uroczystości. Chodzi oczywiście o warunki przechowywania potraw w różnych temperaturach. Upewnijmy się, że restauracja weselna dysponuje odpowiednim zapleczem, które zagwarantuje jedzeniu świeżość, nawet, gdy ślub odbywa się szczerym, upalnym latem. Jeśli trudno o miejsce w lodówce, przy wysokich temperaturach warto dokładniej przemyśleć kwestię serwowania na weselu posiłków, które łatwo się psują, jak tatar, tradycyjna galaretka czy owoce morza.

Atrakcyjna oferta weselna sali bankietowej Sobieska - zadbaj o menu i dekoracje!

Przy wynajmie sali bankietowej Sobieska w koszty weselnego jadłospisu wliczają się także piękne dekoracje wnętrza. Mowa tu o przygotowanych zgodnie z wytycznymi klienta ozdobach w postaci dopasowanej kolorystycznie zastawy, tiulu i pokrowców na krzesła. Nie brakuje także specjalnego tła umieszczanego za Parą Młodą, stoliczka przeznaczonego do przechowywania szampana oraz dekoracyjnego szkła z podgrzewaczami. które zdobią biesiadne stoły. Dodatkowo płatna jest opcja umieszczenia wielkiego bukietu dla Państwa Młodych w sferze stolika znajdującego się w centralnej części sali.

Publikacja: insane.agency

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe