×

Remont drogi i nowe chodniki w Gminie Wądroże Wielkie

  • 17.02.2018, 16:33
  • Jawor TV
droga_wadroze_t.mp4
Dzięki projektowi realizowanemu przez Powiat Jaworski i dofinansowaniu Gminy Wądroże Wielkie udaje się realizować drogowe inwestycje. Pierwszy etap w Mierczycach zrealizowano w roku ubiegłym, teraz czas na kolejny.

Zadanie realizowane jest dzięki dotacji unijnej pozyskanej przez Powiat Jaworski z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Całość inwestycji realizowanej w latach 2017 i 2018 obejmuje przebudowę trzech odcinków drogi powiatowej przebiegającej przez Gminę Wądroże Wielkie.

Zakończenie inwestycji zgodnie z harmonogramem planowane jest w 2018 roku. Całkowita wartość wydatków objętych realizowanym projektem to ponad 3,7 miliona zł, z czego dofinansowanie w wysokości 85% pokryje Unia Europejska. Powiat Jaworski wspólnie z Gminą Wądroże Wielkie zabezpieczy 15 % wkładu własnego.

Nie bez znaczenia jest tu również dobra współpraca i zadeklarowane wsparcie Gminy Wądroże Wielkie, dzięki czemu wyremontowana będzie praktycznie cała nawierzchnia drogi powiatowej począwszy od Mierczyc, aż do granicy powiatu.

Wykonawcą zadania jest spółka BUDIMEX S.A., która udziela gwarancji na wykonane roboty przez kolejne 5 lat od ich zakończenia.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe