×

Bolków uczcił Bohaterów

  • 1.03.2018, 23:42 (aktualizacja 11.03.2018 21:59)
  • Darek Kwasny
w_bolkowie_uczcili_bohaterow.mp4
Uroczystość zainicjowana i zorganizowana przez nauczyciela ZSiP w Bolkowie - Marcina Jankowskiego w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie, była wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za niezłomną postawę, przywiązania do tradycji niepodległościowych.

Uroczystość zainicjowana i zorganizowana przez nauczyciela ZSiP w Bolkowie - Marcina Jankowskiego w Gminno - Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie, była wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za niezłomną postawę, przywiązania do tradycji niepodległościowych. Obok uczniów i wielu zaproszonych gości w uroczystości uczestniczyli: Wicestarosta Jaworski - Arkadiusz Baranowski, Przewodniczący Rady Powiatu - Roman Sadowski, Dyrektor szkoły - Beata Zalewska, a także pamiętająca wydarzenia tamtych lat - należąca do Związku Kombatantów - Maria Kleniuk, która przybliżyła młodzieży tamte dni w osobistych wspomnieniach .

Podczas tego uroczystego apelu zaprezentowano filmy i program artystyczny.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to dzień, który spełnia ważną rolę edukacyjną. A my dostajemy szansę przypomnienia postaci i wydarzenia, które komunistyczna cenzura skazała na zapomnienie.

Darek Kwasny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe