×

Młodzież Zapobiega Pożarom

  • 24.03.2018, 16:30 (aktualizacja 24.03.2018 16:35)
  • Jawor TV
mlodziez_zapobiega_pozarom_t.mp4
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Organizatorami był: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Jaworze oraz Komenda Powiatowa PSP. 

Wcześniej, w 5 gminach powiatu jaworskiego odbyły się eliminacje gminne, w których udział wzięli uczniowie, w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, VII klasa szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoła ponadgimnazjalna. 12 osób zakwalifikowało się do eliminacji powiatowych i w Sali szkoleniowej Komendy Powiatowej PSP zasiedli do rozwiązania testu, przygotowanego przez funkcjonariuszy z PSP.

Po jego zakończeniu Jury oceniło prace pisemne i wyłoniono osoby z każdej grupy wiekowej, do części ustnej, polegającej na odpowiedzi na 2 wylosowane pytania z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

W przerwie, uczestnicy eliminacji mieli doskonałą okazję zapoznać się z nowym sprzętem przeciwpożarowym i ratowniczym funkcjonującym w Komendzie Powiatowej PSP.

Ostatecznie, laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

1. Michał Brejniak w kategorii szkół podstawowych,

2. Jakub Borsukiewicz w kategorii VII klasy szkół podstawowych i gimnazjum

3. Michalina Wójtowicz w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Cała trójka reprezentować będzie Powiat Jaworski na eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w dniu 24 kwietnia we Wrocławiu.

Jawor TV
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe