Dzień Strażaka i nowy wóz bojowy w prezencie.

  • 25.05.2019, 23:13
  • Jawor TV
loadingŁaduję odtwarzacz...
W asyście pocztów sztandarowych, uroczystą mszą świętą w kościele pw. św Marcina rozpoczęły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Jaworze.

Następnie na płycie jaworskiego Rynku, odbyła się kolejna część uroczystości , w które udział wzięli m.in. parlamentarzyści w osobach Elżbiety Witek, Elżbiety Stępień i Roberta Kropiwnickiego oraz Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu , Starosta Powiatu Jaworskiego Aneta Kucharzyk, z-ca burmistrza Miasta Jawora Ewelina Szynkler. W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy gmin powiatu jaworskiego, przedstawiciele straży pożarnych województwa dolnośląskiego, a także policji i pogotowia ratunkowego.

Wydarzenie to połączone było z wręczaniem odznaczeń dla strażaków z PSP i OSP . Uroczysta zbiórka stała się także okazją do przekazania Komendzie Powiatowej PSP w Jaworze nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jednostka z Jawora oficjalnie dołączyła również do elity jednostek straży pożarnych w Polsce, czyli Krajowego Sytemu Ratownictwa Medycznego i Gaśniczego.

 

Jawor TV

Podziel się:


Pozostałe