Świat spod Kyczery zawitał do Mierczyc

  • 03.07.2019, 23:11
  • Jawor TV
loadingŁaduję odtwarzacz...
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PATRONUS" w Mierczycach, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Jaworze, po raz kolejny zorganizowało Piknik Integracyjny - Letnie Biesiadowanie, który odbył się na terenie przylegającym do Domu Pomocy Społecznej w Mierczycach.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „PATRONUS" w Mierczycach, wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Jaworze, po raz kolejny zorganizowało Piknik Integracyjny - Letnie Biesiadowanie, który odbył się na terenie przylegającym do Domu Pomocy Społecznej w Mierczycach. Uczestnikami Pikniku byli przede wszystkim jego mieszkańcy, ale również podopieczni jednostek filialnych i Ośrodka Wsparcia w Jaworze.

Tradycją każdej biesiady jest występ jednego z zespołów goszczących na Dolnym Śląsku w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Świat Pod Kyczerą”. Podczas tegorocznego biesiadowania wystąpił zespół z Ukrainy, który zaprezentował repertuar charakterystyczny dla regionu, z którego pochodzi. Tancerze pokazali swój kunszt taneczny i wokalny. Dla wszystkich było to wyjątkowo atrakcyjne wydarzenie artystyczne.

 

Jawor TV

Zdjęcia (1)

Podziel się:


Pozostałe