Zapraszamy na Święto Chleba i Piernika 2019

  • 21.08.2019, 21:07
  • Jawor TV
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy na Święto Chleba i Piernika 2019

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Święta Chleba i Piernika w Jaworze. Od 23 do 25 sierpnia czekają nas trzy dni wspaniałej zabawy, pełnej smaków i zapachów wybornego chleba, który serwować nam będzie kilkudziesięciu piekarzy z różnych stron Polski i zagranicy. Na stoiskach królować będzie nie tylko pieczywo, ale też produkty regionalne, wyborne ciasta i oczywiście pierniki.
Jaworskie święto to też prawdziwa gratka dla miłośników słodkości. Po raz kolejny na naszych oczach powstanie rekordowy, najdłuższy w Polsce i być może na świecie Piernik. Wyzwanie cukiernicze podjęła niezawodna załoga z firmy „Martex” na czele z jaworskim mistrzem piekarnictwa – Stanisławem Furtakiem gdzie trwają ostatnie przygotowania do bicia smacznego rekordu. Imponować będzie nie tylko piernikowy smak, czy zapach, ale przede wszystkim wielkość. Będzie smacznie, ale też muzycznie, bo wieczorami czeka nas prawdziwa podróż przez dekady i gatunki muzyki. W piątek wszystkie serca powędrują w górę, kiedy na scenie zobaczymy zespół Lombard, Oddział Zamknięty oraz Tonego Barlettę. Usłyszymy też artystów dobrze znanych zwłaszcza młodszej publiczności, m.in. przebojową Cleo i tegorocznych uczestników Eurowizji, zespół Tulia.
W programie imprezy, ponadto: wybory Miss i Mistera Ziemi Jaworskiej, konkursy: na piekarza roku, cukiernika roku oraz najpiękniejszą rzeźbę chlebową, a także niedzielne, kulinarne show z udziałem mistrza kuchni – Pascala Brodnickiego, który – jak już zapowiedział – zaserwuje jaworzanom wykwintne dania – oczywiście związane z chlebem i piernikiem.
Wszystko to i jeszcze więcej do zobaczenia, usłyszenia i posmakowania w Jaworze.
Serdecznie zapraszamy!

 

Jawor TV

Podziel się:


Pozostałe