„Mały Pastuszek i wielki Rozbójnik”

  • 23.12.2019, 22:39
  • Jawor TV
loadingŁaduję odtwarzacz...
W bolkowskiej świetlicy socjoterapeutycznej im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa już jest bardzo świątecznie, a to za sprawą jasełek w wykonaniu dzieci i młodzieży. miały one tytuł „Mały Pastuszek i wielki Rozbójnik”.

Opowiadając o Bożym Narodzeniu w sposób tradycyjny młodzi aktorzy podkreślili hojność i dobroć Boga, który działa w bardzo prosty sposób, poprzez drobne czyny miłości, obdarowując tym co najważniejsze. W spotkaniu udział wzięła marszałek sejmu Elżbieta Witek, Rodzice i opiekunowie oraz samorządowcy z Powiatu Jaworskiego i Gminy Bolków.

Świetlica socjoterapeutyczna w Bolkowie jest placówką niepubliczną wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

Pomaga podopiecznym w ich rozwoju duchowym, społecznym, emocjonalnym i intelektualnym. Placówka istnieje dzięki ludziom dobrej woli i otwartego serca. Nie ma stałego zabezpieczenia finansowego. Dorośli i młodzież posługujący w świetlicy ofiarują swój czas i zdolności odrabiając z dziećmi lekcje, przygotowując posiłki, prowadząc zajęcia oraz wykonując prace artystyczne, które są rozprowadzane podczas kiermaszów.

Jawor TV

Podziel się:


Pozostałe