Wrocławskie koncerty, których nie możesz przegapić

  • 30.10.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wrocławskie koncerty, których nie możesz przegapić
Powszechnie wiadomo, że Wrocław to miasto stu mostów, spotkań i Europejska Stolica Kultury. Prócz tego stolica Dolnego Śląska to także miejsce, w którym każdego roku, każdego miesiąca i w każdym tygodniu odbywają się koncerty godne uwagi. To tutaj znajdzie się coś dla każdego, dla różnych gustów i różnych oczekiwań. Spójrz na nasze propozycje i ruszaj po bilety!

Black Veil Brides po raz pierwszy we Wrocławiu

Tej okazji nie można przegapić – Black Veil Brides we Wrocławiu to nie byle co, a wydarzenie, które prawdziwi fani grupy docenią i zapamiętają na długo. Koncert zespołu odbędzie się 16 czerwca 2021 roku w A2 Centrum Koncertowym mieszczącym się przy ulicy Góralskiej 5.

Black Veil Brides to amerykański zespół wykonujący szeroko pojętą muzykę post-hardcore. Grupa powstała w Stanach Zjednoczonym, w stanie Ohio w 2006 roku z inicjatywy Andy’ego Biersacka. Po lekkich zawirowaniach zespół Black Veil Brides ruszył w trasę koncertową zatytułowaną On leather wings tour. Debiutancki krążek grupy We stitch these wounds został wydany w 2010 roku.

Zespół na swoim koncie ma cztery płyty – oprócz debiutanckiej w dyskografii znaleźć można także Set the World on fire, Wretched and Divine: the story of the wild ones oraz ostatnią, wydaną w 2014 roku i zatytułowaną po prostu: Black Veil Brides IV. Grupa znana jest z licznych tras koncertowych, w czasie których chętnie odwiedza również Polskę. Jak dotąd w naszym kraju zawitała 3 razy, dwukrotnie w Warszawie i raz w Poznaniu. Najbliższy koncert to czwarty występ w Polsce i pierwszy we Wrocławiu. Warto zanotować tę datę w kalendarzu.

Bezkompromisowy duet we Wrocławiu

Najlepsze koncerty we Wrocławiu? Oto jeden z nich – obok niego nie sposób przejść obojętnie. Ten rosyjski duet wykonujący muzykę elektroniczną pochodzi w Moskwy i nie zna półśrodków. Mimo wpływów lokalnego folkloru ich brzmienia charakteryzują się nowoczesnością i światowym wydźwiękiem. O kim mowa? Oczywiście o IC3PEAK, który już wkrótce da koncert we Wrocławiu. Duet wystąpi 20 listopada w Akademia CLUB mieszczącym się przy ulicy Grunwaldzkiej 67.

IC3PEAK tworzy Anastasija Krieslina oraz Nikołaj Kostylew. Podział ról z zespole jest przejrzysty – Nikołaj jest odpowiedzialny za warstwę muzyczną, natomiast Anastasija za wizualną. Jej zadaniem jest projektowanie okładek, aranżacja planów teledysków czy robienie zdjęć. Oprócz tego pisze teksty oraz śpiewa. Duet wspólnie pracuje natomiast nad scenariuszami klipów, reżyserowaniem i montażem.

Zespół funkcjonuje na scenie muzycznej od października 2013 roku. Pierwsze utwory nagrywał w języku angielskim, ale już najnowszy krążek wykonywany jest wyłącznie po rosyjsku. W Rosji IC3PEAK jest często cenzurowany, a koncerty odwoływane w powodu rzekomego łamania tamtejszego prawa. To jednak nie przeszkadza IC3PEAK dalej tworzyć i powiększać rzeszę fanów. A ci doceniają taneczną elektronikę z elementami hip-hopu, podobną nieco do Die Antwoord czy Death Grips. Szalone dźwięki trudno jest zaklasyfikować, ale równie ciężko przejść obok nich obojętnie. Będzie okazja, by się o tym przekonać na wrocławskim koncercie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: