Przeprowadzka do Niemiec – kiedy warto wybrać firmę przeprowadzkową?

  • 19.03.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Przeprowadzka do Niemiec – kiedy warto wybrać firmę przeprowadzkową?
Planujesz wyprowadzenie się do Niemiec? Zależy ci na tym, aby przenosiny odbyły się szybko i sprawnie? W takiej sytuacji warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm przeprowadzkowych.

Odległość z Polski do Niemiec nie jest duża – w zależności od miejsca wyjazdu i dojazdu czas podróży zajmie nam od około 2 do 10 godzin. Do dyspozycji mamy nowoczesne, chociaż dość drogie, autostrady, którymi możemy dostać się na miejsce bezpiecznie i szybko. W związku z tym wiele osób myśli o samodzielnej organizacji przeprowadzki do Niemiec. Czy jednak zawsze to dobry wybór?

Samodzielna organizacja przeprowadzki – nie dla każdego

Wszystko zależy od tego, co będziemy chcieli przewieźć do celu, a także jaki środek transportu wybierzemy. Najczęściej samodzielna przeprowadzka polega na spakowaniu rzeczy do własnego auta i dojeździe do celu.

Sprawa jedna komplikuje się, gdy chcemy przewieźć gabaryty, na przykład AGD, RTV, meble. Wówczas rozwiązaniem może być wynajęcie samochodu dostawczego – to nieduży wydatek, ponieważ za jeden dzień wynajmu zapłacimy zwykle od 200 do 400 złotych.

Żeby jednak załadować i rozładować mienie, będziemy potrzebowali kogoś do pomocy. Najlepiej, aby przeprowadzką zajmowały się dwie lub trzy osoby, ponieważ wtedy przenoszenie cięższych i większych przedmiotów będzie łatwiejsze. Oczywiście, będziemy potrzebowali też czasu – samodzielne przygotowanie i wykonanie przeprowadzki to minimum dwa dni, a w wielu przypadkach nawet dłuższy okres, gdy będziemy musieli wykonać kilka rund.

Wobec tego samodzielna przeprowadzka to nie zawsze dobry wybór dla każdego – jeśli nie mamy czasu, rąk gotowych do pomocy, zależy nam dodatkowo na szybkości i wygodzie, warto pomyśleć o firmach przeprowadzkowych.

Przeprowadzka z firmą – profesjonalnie i kompleksowo

Firmy przeprowadzkowe specjalizują się w organizacji przeprowadzek dla swoich klientów. Wiele z nich, jak na przykład firma Jupiter Przeprowadzki, działa nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.

Dzięki pomocy firm przeprowadzkowych możemy przenieść się do nowego miejsca jeszcze łatwiej. Możemy w zasadzie powierzyć całą przeprowadzkę firmie tego rodzaju, a jej specjaliści zajmą się wszystkim od A do Z. To najlepszy wybór dla osób chcących mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Przykładowy zakres usług w firmach przeprowadzkowych to:

  • przekazanie materiałów do pakowania
  • pakowanie i zabezpieczanie przedmiotów klienta
  • wynoszenie i wnoszenie przedmiotów
  • transport przedmiotów do celu
  • transport gabarytów, w tym takich jak AGD, sprzętu RTV, roślin, fortepianów i pianin, sejfów i innych
  • magazynowanie mienia
  • utylizacja niepotrzebnych przedmiotów
  • sprzątanie po przeprowadzce

Jak widać, w firmie przeprowadzkowej możemy otrzymać fachowe wsparcie już na etapie pakowania – nie musimy nawet samodzielnie pakować rzeczy, ponieważ mogą zrobić to dla nas pracownicy. Nie musimy też opracowywać optymalnej trasy dojazdu, a także martwić się o gabaryty, które są trudne w transporcie.

Ile musimy zapłacić za przeprowadzkę do Niemiec?

Ceny przeprowadzek do Niemiec ustalane są zawsze indywidualnie. Na koszt wpływają między innymi odległość, liczba osób do pomocy, rodzaj samochodu, zakres wybranych usług, termin przeprowadzki, a także polityka cenowa firmy.

Najczęściej musimy liczyć się z kosztem od około 1 500 do 4 000 złotych w przypadku Niemiec. Warto jednak skontaktować się bezpośrednio z firmą przeprowadzkową, aby uzyskać dokładne informacje związane z kosztami przeprowadzki.

Do skorzystania ze swoich usług przeprowadzkowych zaprasza firma Jupiter – pełna oferta zaprezentowana jest na stronie: www.jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-niemcy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: