Suplementy na bezsenność – co brać, gdy nie możemy spać

  • 27.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Suplementy na bezsenność – co brać, gdy nie możemy spać
Bezsenność może dopaść każdego z nas niezależnie od wieku. Różne są jej przyczyny, jednak objawy z reguły podobne. Poznaj bliżej tę chorobę oraz dowiedz się, jakie suplementy na bezsenność skutecznie pomogą ci w leczeniu.

Bezsenność, czyli co?

Czasem mówi się, że ktoś ma „sen jak kamień”, co oznacza, że śpi mocnym i głębokim snem. Przeciwieństwem tego rodzaju snu jest bezsenność, czyli sytuacja, w której sen nie spełnia swojej roli. Gdy cierpimy na bezsenność, nasz organizm nie odpoczywa i nie regeneruje sił na kolejny dzień. Właśnie dlatego bezsenność klasyfikowana jest jako zaburzenie prawidłowego rytmu, głębokości i czasu trwania snu i czuwania. O bezsenności, według terminologii lekarskiej, możemy mówić w przypadku, gdy problemy z zasypianiem mamy przez okres minimum 3 tygodni.

Skąd się bierze i jak leczyć bezsenność?

Przyczyny powstawania są bardzo różne. Do najpopularniejszych należą: zaburzenia psychiczne (depresje, psychozy, zaburzenia lękowe), stosowanie wielu różnych leków, nieregularne pory zasypiania i wstawania, choroby somatyczne (np. prostata), sytuacje stresowe, ciąża oraz podeszły wiek. Im jesteśmy starsi, tym mniej snu potrzebujemy, dlatego nie dziwmy się naszym babciom i dziadkom, gdy narzekają na to, że budzą się o 6 rano każdego dnia. Na szczęście z bezsennością można sobie poradzić. Jednak warto zacząć to robić w gabinecie lekarskim. Jak już wspomnieliśmy, bezsenność to choroba, dlatego należy skonsultować się z lekarzem, który zaleci odpowiednie środki. A co nam pomoże w łatwiejszym zasypianiu? Jednym z rozwiązań są suplementy na bezsenność.

Suplementy na bezsenność – w trosce o dobry sen

Nie ma nic przyjemnego w położeniu się do łóżka o godzinie 22 i zaśnięciu o 1 w nocy. O bezsenności mówimy, gdy taka sytuacja powtarza się codziennie przez kilkanaście kolejnych nocy. Co nam może pomóc? Odpowiedzią są naturalne suplementy na bezsenność – https://www.plantamed.pl/210-bezsennosc/. Najbardziej popularnym z nich jest oczywiście melisa. Działa ona uspokajająco i wprowadza nas w stan odpoczynku, co ułatwia zasypianie. Warto również spojrzeć na suplementy na bezsenność, które zawierają witaminę B12. Bezsenność zaburza pracę naszego organizmu, zaś witamina B12 pomaga go „naprawić”. Suplementy na bezsenność kupimy praktycznie w każdej aptece lub sklepie zielarskim. Jednak zanim to zrobimy, należy nieco o nich poczytać w internecie. No i najważniejsza informacja – nigdy nie przekraczaj zalecanej dobowej dawki jakiegokolwiek suplementu na bezsenność.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: