Wkładki do butów ortopedyczne ułatwią codzienne czynności

  • 28.08.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Wkładki do butów ortopedyczne ułatwią codzienne czynności
Stopy to ważna część ludzkiego ciała, która umożliwia nam nie tylko poruszanie się. Jeśli będziemy chodzić w źle dobranych butach, możemy nabawić się urazów, które wpłyną na funkcjonowanie kręgosłupa i stawów.

Wizyta u podologa rozwieje wątpliwości

Problemy ze stopami możemy odczuwać niekoniecznie wyłącznie tylko w tej części. Wady stóp często dają o sobie znać poprzez bóle stawów czy kręgosłupa. Jeśli czujemy, że coś jest nie tak, powinniśmy udać się do podologa. To specjalista, który za pomocą jednego urządzenia powie ci całą prawdę o twoich stopach. Podoskop wykorzystuje metodę odbicia lustrzanego, dzięki czemu jedno krótkie badanie pozwoli ocenić stan naszych stóp. Dopiero wówczas możemy wybrać odpowiednie wkładki. Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli przeznaczonych do różnych rodzajów aktywności. Wkładka zbudowana jest z kilku warstw. Baza nadaje formę i kształt wkładki  zapewniając tym samym sztywność i stabilne podparcie. Materiały techniczne są dobrane w zależności od jej przeznaczenia. Mogą amortyzować, odciążać, czy zwiększać komfort. Ostatnia warstwa to materiał pokryciowy, który także jest ściśle związany z zastosowaniem wkładki. Taka różnorodność sprawia, że producenci są w stanie skonstruować spersonalizowaną wkładkę dla każdego pacjenta.

Wkładki do butów ortopedyczne – rodzaje i właściwości

Wysoka jakość wykonania wkładek sprawia, że możemy je nosić latami. Wytrzymały, oddychający materiał pokryty nanocząsteczkami srebra zapewni nam komfort i higienę noszenia, a także łatwe czyszczenie. Wkładki do butów ortopedyczne są szybkie w wykonaniu, który nie trwa zazwyczaj więcej niż jedną godzinę. Wszystko dzięki temu, że można je dowolnie kształtować po podgrzaniu do określonej temperatury, bezpośrednio na stopie pacjenta. W ten sposób otrzymujemy wkładkę korygującą, która zachowuje wszelkie walory estetyczne. Także one mogą więc być wyznacznikiem naszego gustu. Na tej stronie dowiesz się więcej o rodzajach wkładek i procesie formowania. Zwróćmy uwagę chociażby na właściwości materiałów, z których są wykonane.

Poza wkładkami korygującymi wady, możemy też znaleźć te, które ograniczają ból w trakcie chodzenia. Są one zazwyczaj miękkie i wykonane z silikonu lub miękkiego żelu. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie kości śródstopia przed skutkami stykania się z podłożem. Dzięki nim ograniczymy bolesność stawów oraz kręgosłupa i nóg. Niektóre z nich posiadają także dodatkowe pierścienie, które masują stopę i zapobiegają twardnieniu skóry. Wkładki zaleca się chociażby kelnerom, czy sportowcom.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: