Malowanie kompresorem

  • 29.08.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Malowanie kompresorem
Okazji do tego żeby coś zmalować nie brakuje. Nawet, kiedy już dawno wyrośliśmy z kredek i plakatowych farbek pojawia się bardzo wiele możliwości do tego, by pokryć coś farbą. Niezależnie jednak od tego czy malowane będzie drewno, metal czy tynk zawsze dobrze jest mieć odpowiednie do tego narzędzie.

Pokrywanie farbą powierzchni już dawno przestało być kwestią dobrego pędzla czy wałka. W przypadku malowania takich elementów, jak choćby palety czy elementy karoserii konieczne jest wykorzystanie kompresora do malowania. Chcąc jednak efektywnie wykorzystywać środki konieczne jest odpowiedni dobór sił do zamiarów. Dlatego, choć nie ma co oszczędzać na kompresorze to nikt nie musi od razu kupować profesjonalnego zestawu do malowania działkowej altanki.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że nie ma czegoś takiego jak jeden kompresor do wszystkiego. Choć możliwe jest rzecz jasna odpowiednie dobieranie elementów oprzyrządowania tak, by malować różne powierzchnie. Wówczas jednak trzeba się liczyć z koniecznością dodatkowej pracy oraz wydatków. Dlatego też o wiele lepiej właściwie określić swoje potrzeby i odpowiednio dobrać właściwy sprzęt.
W przypadku malowania powierzchnie drewnianych świetnie może sprawdzić się kompresor bezolejowy o pojemności 24 litrów. Będzie miało to jednak zastosowanie jedynie w przypadku stosunkowo niewielkich elementów. Dla przykładu świetnie sprawdzi się taki kompresor przy palecie drewnianej, ale już malowanie dużej płyty drewnianej może zwyczajnie brakować mocy.


W przypadku malowanie powierzchni samochodu konieczne jest inwestycja w nieco większy sprzęt. Świetnie sprawdzi się kompresor o pojemności 50 litrów. Rzecz jasna o ile nie będzie konieczności pokrycia farbą powierzchni wielkiego SUV-a.


Chcąc dokładnie i pięknie malować powierzchnie należy skorzystać z możliwości, jakie daje aerograf. W przypadku tego narzędzia konieczne jest jednak wykorzystanie odpowiednio duży i jednocześnie poręczny i lekki. Dlatego też w takim przypadku konieczne jest zainwestowanie w kompresor olejowy o odpowiednio dużym zbiorniku. Wszystko to jednak musi być ujęte w formie, które będzie ergonomiczna i praktyczna w specyficznej pracy aerografem.


Malowanie zróżnicowanych powierzchni jest działaniem, które wymaga nie tylko odpowiednich umiejętności, ale także właściwych narzędzi. Co więcej trzeba także pamiętać o tym, że same narzędzia nie wystarczą. Ogromnie ważne jest także to, by efektywnie wykorzystywać farbę, której dobór jest również uzależniony od tego, co i jak chcemy malować. Nie każda farba będzie bowiem odpowiednia do każdej powierzchni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: