Rolety wewnętrzne – zwykłe czy dzień/noc?

  • 22.03.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Rolety wewnętrzne – zwykłe czy dzień/noc?
Dzięki roletom zamontowanym w oknach możemy zapewnić sobie większą prywatność oraz zabezpieczyć wnętrza przed dostępem światła i nadmiernym nagrzewaniem w trakcie upałów. W sprzedaży możemy znaleźć wiele różnych rodzajów rolet – najbardziej popularne z nich to standardowe rolety materiałowe, a także rolety dzień/noc. Na co warto się zdecydować?

Rolety są osłonami okiennymi wyróżniającymi się atrakcyjnymi cenami oraz łatwą obsługą. Są również łatwe w montażu i nie wymagają ingerencji w konstrukcję skrzydła okiennego – wystarczą specjalne nakładki. Do dyspozycji mamy też mnóstwo różnych kolorów i wzorów, dlatego rolety możemy dopasować indywidualnie do aranżacji wnętrza.

W firmach zajmujących się produkcją i montażem rolet możemy znaleźć wiele różnych wariantów do wyboru – możemy samodzielnie określić, jakie kolory i mechanizmy zastosować. Nie ma też problemu z wykonaniem rolet na wymiar, zatem możemy wybrać je nawet wtedy, gdy okno ma nietypowe rozmiary.

Najbardziej popularne rodzaje rolet w Polsce to:

  • rolety zwykłe
  • rolety dzień/noc

Jeśli także zastanawiasz się nad wybraniem jednego z tych dwóch rodzajów rolet, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem – mamy nadzieję, że pomoże ci w podjęciu decyzji!

Rolety zwykłe

Zwykłe rolety, które określane są również jako mini-rolety, składają się z pasu materiału nawiniętego na wałek, który z montowany jest na oknie. Do wałka prowadzi też sznurek, którym możemy podnosić lub obniżać roletę. Rolety mogą być też dodatkowo wyposażone w kasetę – jej zadaniem jest zabezpieczenie materiału przed zakurzeniem. Po bokach rolety mogą znajdować się również prowadnice, które utrzymują materiał w miejscu także wtedy, gdy okno jest uchylone.

Zwykłe rolety mogą być wykończone różnymi rodzajami materiałów. Mogą być one lekko prześwitujące, czyli mogą przepuszczać określoną ilość światła, ale przy tym zapewniać prywatność mieszkańcom. Możemy też wybrać rolety wykończone materiałem całkowicie blokującym dopływ światła – wtedy potrafią one zaciemnić wnętrze nawet w ciągu słonecznego dnia. Rolety zaciemniające sprawdzą się w pomieszczeniach, w których śpimy, a także tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu ciemności, na przykład w pokoju z kinem domowym.

Rolety dzień/noc

Druga opcja to rolety dzień/noc, które mają inną konstrukcję. Rolety te składają się z tkaniny w poziome pasy, naprzemiennie transparentne oraz zacieniające. Dzięki temu, że możemy regulować pasy, możemy także regulować ilość światła wpadającego do wnętrza. Możemy również rolety podnieść całkowicie lub tylko częściowo.

Wobec tego dzięki roletom dzień/noc jesteśmy w stanie uzyskać znacznie więcej opcji w oświetleniu lub zaciemnieniu pomieszczenia. Co więcej, dla wielu osób rolety dzień/noc są znacznie bardziej estetyczne niż zwykłe rolety, dlatego chętnie montowane są zamiast firanek. Przykładowe materiały używane w tych roletach znajdziemy na stronie: https://www.odb.com.pl/products/rolety.

Podobnie jak w przypadku rolet standardowych, także rolety dzień/noc mogą być zamocowane bezinwazyjnie na ramie okiennej. Można też zakupić je w wariancie w kasecie, która chroni je przed zabrudzeniami, a także z praktycznymi prowadnicami, które będą utrzymywały roletę w miejscu.

Co wybrać – rolety zwykłe czy dzień/noc?

Pod względem kosztów mniej zapłacimy za rolety zwykłe, ale rolety dzień/noc wyglądają bardziej estetycznie i pozwalają nam na łatwe regulowanie stopnia wpadania światła to pomieszczenia.

Warto zatem zapoznać się na żywo z dwoma rodzajami rolet w dobrym salonie – w nim będziemy mogli również uzyskać porady ekspertów w tej dziedzinie i zapoznać się na żywo z wzornikami.

Grupa Tipmedia
Podziel się: