Jak wygląda kupno mieszkania krok po kroku?

  • 23.03.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygląda kupno mieszkania krok po kroku?
Chcesz zdecydować się na zakupienie mieszkania, ale nie wiesz, na jakie formalności się przygotować? Sprawdź już teraz, jak przebiega zakupienie mieszkania krok po kroku!

Kupno mieszkania jest zwykle tym największym i najważniejszym wydatkiem w życiu. Warto zatem wiedzieć, na co się przygotować, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Określenie swoich wymagań

Zanim przystąpimy do formalności, musimy wybrać odpowiednią ofertę. Na początku warto więc zdefiniować swoje potrzeby związane z mieszkaniem. Jaka lokalizacja będzie nam odpowiadać? Jaki metraż nas interesuje? Na jaką cenę możemy sobie pozwolić?

Wybranie odpowiedniej oferty

Na podstawie swoich wymagań wybieramy odpowiednią ofertę. Jeśli chodzi o mieszkania na sprzedaż Wrocław jest tym miastem, gdzie mamy rozbudowany rynek mieszkaniowy, ale także wiele ciekawych ofert znajdziemy w innych miejscowościach. Możemy poszukiwać ich on-line, możemy odwiedzać targi mieszkaniowe.

Sprawdzenie dewelopera i inwestycji

Gdy już wybraliśmy odpowiednią ofertę, sprawdźmy wiarygodność dewelopera i prowadzonej przez niego inwestycji.

Wybranie metody finansowania

Gdy chcemy kupić mieszkanie na kredyt, to dobry czas, aby sprawdzić swoją zdolność kredytową.

Kontakt z deweloperem

Następnie warto umówić się na spotkanie z deweloperem. Może nam on zaprezentować swoją ofertę bliżej, a nawet zaproponować wizytę na budowie.

Podpisanie umowy deweloperskiej

Gdy jesteśmy zdecydowani na zakup mieszkania, podpisujemy z deweloperem umowę deweloperską.

Złożenie wniosku kredytowego

Gdy chcemy kupić mieszkanie na kredyt, na tym etapie składamy wniosek kredytowy i uruchamiamy płatność. Warto pamiętać o tym, że wielu deweloperów oferuj także usługi doradztwa kredytowego, więc dobry kredyt możemy wziąć na miejscu – bez potrzeby odwiedzania innych punktów.

  1. Odbiór techniczny i odbiór kluczy

Gdy mieszkanie jest już gotowe, następuje jego odbiór techniczny. Jeśli nie mamy zastrzeżeń, możemy odebrać klucze. Gdy potrzebne są poprawki, zgłaszamy je deweloperowi.

  1. Podpisanie umowy przenoszącej własność mieszkania

Ostatni etap to podpisanie umowy przenoszącej własność mieszkania – możemy przeprowadzać się do swojego nowego „M”!

Grupa Tipmedia
Podziel się: