Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym. Jakie zabiegi oferują polskie gabinety?

  • 04.10.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Oczyszczanie twarzy w salonie kosmetycznym. Jakie zabiegi oferują polskie…
Współczesne salony oferują szeroką gamę usług. Nie ma już chyba problemu, z którym nie można by się do nich zwrócić. Jakie zabiegi są wykonywane w ramach oczyszczania twarzy?

Dla kogo zabiegi w salonie?

 

Wizyta w salonie kosmetycznym będzie wskazana dla osób z cerą tłusta i trądzikową. Trudno bowiem samemu pozbyć się wągrów czy nadmiaru sebum. Domowymi sposobami nie uzyskamy tak dobrych efektów jak u profesjonalistów. Liczba zabiegów w salonach jest tak duża, że pomoc uzyskają nawet osoby z cerą wrażliwą i naczynkową. Przeprowadzanie jakiegokolwiek zabiegu często jest poprzedzone konsultacją, która ułatwi wybór usługi, która przyniesie najlepsze rezultaty. A wybór jest naprawdę imponujący.

 

Manualne oczyszczanie twarzy

 

Pierwszą możliwością jest ręczne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. W tym celu kosmetyczka dokonuje demakijażu, a następnie peelingu. Ma to na celu usunięcie zrogowaciałego naskórka. Kolejnym etapem jest nałożenie preparatu rozmiękczającego, a następnie skierowanie na twarz strumienia pary w celu poszerzenia porów. Gdy to nastąpi, kosmetyczka ręcznie usuwa wszelkie zabrudzenia i płyny z porów. Wykonuje to w jednorazowych rękawiczkach za pomocą uciskania palcami konkretnych miejsc twarzy. Na koniec na twarz nakładana jest maseczka chłodząca, po której aplikowany jest krem ochronny.

 

Hydrabrazja – wodna propozycja

 

Peeling z użyciem wody jest kolejnym rozwiązaniem oczyszczającym twarz. Wykorzystuje się do niego jednak odpowiednie urządzenia. Na początku ze skóry podciśnieniowo usuwane są wszelkiego rodzaju zaskórniki oraz zalegający łój. Następnie wykonuje się hydrabrazję, czyli mikrodermabrazję wodną. Złuszczanie zrogowaciałego naskórka odbywa się za pomocą głowic ściernych, dopasowanych do rodzaju skóry. Kluczową rolę w tym zabiegu odgrywa woda. Nie tylko bowiem nawilża skórę, ale także chłodzi ją i łagodzi podrażnienia wynikające z pracy głowicy.

 

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

 

Bezbolesne i głębokie oczyszczanie skóry jest możliwe dzięki kawitacji. Usuwanie martwego naskórka tą drogą nie przynosi żadnych skutków ubocznych. Peeling kawitacyjny przeprowadza się za pomocą urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Fale skierowane na wilgotną skórę wywołują efekt kawitacji. Rozpylona na skórze woda wytwarza maleńkie pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Pęcherzyki te pod wpływem fal ultradźwiękowych gwałtownie pękają. W ten sposób martwe komórki są rozbijane i odsłaniają młodszą warstwę skóry, która jest oczyszczona i pozbawiona wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. O innych sposobach oczyszczania twarzy możesz przeczytać na stronie http://bellezza.kalisz.pl/zabiegi-pielegnacyjne/. Znajdziemy tam m.in. różne warianty mezoterapii, zabiegi złuszczające, czy też kolagenowe. Jeśli nie wiesz, na który się zdecydować, po prostu odwiedź salon i skorzystaj z porady profesjonalistów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: