Płyn do mycia felg i do mycia szyb samochodowych – dlaczego należy je mieć?

  • 09.11.2018, 12:00
  • Materiał Partnera
Płyn do mycia felg i do mycia szyb samochodowych – dlaczego należy je…
O tym, że każdy kierowca powinien mieć w bagażniku płyn do mycia szyb samochodowych nie trzeba nikogo przekonywać (taką mamy nadzieję). Jednak płyn do mycia felg nie jest zbyt często spotykany w naszych garażach. O tym, dlaczego warto to zmienić odpowiadamy w poniższym tekście.

Czy kosmetyka auta jest ważna?

Kierowców możemy podzielić na dwie grupy: tych, którzy dbają o samochód od strony technicznej, jak i wizualnej oraz tych, którzy przejmują się jedynie tym, czy ich auto jest sprawne. Nie nam rozstrzygać, która grupa ma racje, ale faktem jest to, że nie powinniśmy dopuścić do sytuacji, w której nasze auto jest przesadnie brudne. Dlaczego? Z powodu konsekwencji prawnych. Za jazdę autem z brudnymi szybami, lusterkami bocznymi czy światłami grozi nawet do 500 złotych mandatu. Również nieczytelne czy zasłonięte tablice rejestracyjne skutkują podobną karą. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że mocno zabrudzona tylna, o przedniej nie wspominając, szyba może być przyczynkiem do stłuczki a nawet poważnego wypadku. Ograniczona widoczność nie pomaga nam w kontrolowaniu tego, co dzieje się na drodze. Właśnie dlatego kosmetyka auta, choćby podstawowa, jest tak istotna.

Płyn do mycia szyb samochodowych – podstawa każdego bagażnika

Na podstawowe wyposażenie bagażnika składa się hak holowniczy, klemy, trójkąt ostrzegawczy oraz płyn do mycia szyb samochodowych. Choć tego ostatniego nigdzie nie ma w przepisach o ruchu drogowym, każdy rozsądny kierowca wozi go ze sobą. Dlaczego? Nigdy nie wiemy, kiedy ptak zdecyduje się ubrudzić naszą przednią szybę czy komary postanowią zakończyć swój żywot właśnie na szybie naszego auta. Brudna przednia szyba mocno utrudnia jazdę, dlatego zaopatrz się w dobry płyn do mycia szyb samochodowych. Znajdziesz je tutaj: https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Elementy-zewnetrzne_Szyby-i-lustra-429.html. Zwłaszcza, że przy ich użyciu umyjesz nie tylko szyby, ale i lusterka boczne.

Po co płyn do mycia felg?

O tym, że płyn do mycia szyb samochodowych jest potrzebny już wiesz, ale po co płyn do mycia felg. Choć felgi nie mają wpływu na komfort czy bezpieczeństwo jazdy, warto o nie zadbać. Płyn do mycia felg polecamy wszystkim fanom autodetailingu. Jeżeli dbasz o to, by twój samochód był zawsze dokładnie umyty, nie możesz pomijać takich elementów jak koła czy felgi. One również powinny być dokładnie wyczyszczone i zakonserwowane. Pomoże w tym właśnie płyn do mycia felg. W zależności od tego, jaki preparat wybierzesz, możesz oczekiwać różnych efektów. Niektóre

Materiał Partnera
Podziel się: