Jak manekiny wystawowe wpłyną na działalność sklepu

  • 09.11.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak manekiny wystawowe wpłyną na działalność sklepu
Powodzenie biznesu odzieżowego zależy od wielu czynników. Lokalizacja, konkurencja, czy promocja to tylko jedne z wielu zależnych. Szczególnie ta ostatnia może zaważyć o sukcesie. W osiągnięciu celu pomogą bez wątpienia manekiny.

Manekiny z niezmiennym celem

W kulturze istnieją od kilku wieków. Po raz pierwszy wykorzystano je we Flandrii jeszcze w średniowieczu. W stolicy ówczesnej mody kobiety miały zakaz pokazywania się w miejscach publicznych. Dlatego nowe trendy prezentowano na manekinach. „Manneken”w języku holenderskim oznacza bowiem małego człowieka. Ich wygląd przez wieki ulegał modyfikacjom. Zawsze jednak miały prezentować aktualne kanony piękna. Dlatego dawniej manekinom doczepiano włosy, brwi, zęby, czy wstawiano mechaniczne gałki oczne.

Współczesne manekiny sklepowe

Obecnie manekiny wyglądem totalnie odbiegają od swoich poprzedników. Wspomniane wcześniej dodatki nie są już praktycznie spotykane. Wyjątkiem są manekiny realistyczne, które łudząco przypominają człowieka. Najczęściej jednak stosuje się manekiny abstrakcyjne. Są to modele o jajowatych głowach, pozbawione rysów twarzy. Wszystko po to, by klient skupił się i dostrzegł walory eksponowanej odzieży a nie podziwiał wygląd całego manekina. Oczywiście istnieją modele pośrednie, z lekko zarysowanym nosem czy włosami, ale ma to związek z eksponowaniem konkretnego rodzaju odzieży. Manekiny wykonane są z włókna szklanego i są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Najczęściej jest to biel i czerń, ale nie brakuje także awangardowych kolorów, takich jak żółć, czerwień, czy brąz.

Jakie manekiny wystawowe kupić?

Na manekinie powinniśmy promować nasze najlepsze ubrania. Mają one przyciągnąć uwagę przechodniów i zachęcić do wejścia do sklepów. Warto więc eksponować to towary, które najlepiej rotują i z których mamy największy zysk. I to właśnie od rodzaju odzieży będzie w dużej mierze zależał wybór ludzkich figur. Do ekspozycji garniturów i kreacji wieczorowych idealne będą manekiny damskie i męski o wydłużonych kończynach i smukłych sylwetkach. Sprawdź pod tym adresem przykładowe modele. Dzięki temu świetnie podkreślą wszelkie zalety produkty. Do odzieży sportowej i młodzieżowej polecamy manekiny wystawowe dynamiczne. Są to modele prezentujące określone pozy. Imitują ruch, są niczym człowiek zatrzymany w kadrze w trakcie aktywności fizycznej. Dzięki takim manekinom mamy szansę wpuścić do naszego sklepu powiew nowoczesności i ożywić nieco naszą witrynę. Możemy także pomyśleć nad figurami do konkretnego rodzaju odzieży, np. bielizny czy ubrań plus size. Ekspozycja takich towarów może pomóc nam pozyskać nowych klientów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: