Czy warto zdecydować się na masaż

  • 22.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Czy warto zdecydować się na masaż
Wiele osób zastanawia się, czy masaż jest im potrzebny. Często kojarzy się on bowiem jedynie z przyjemną formą odpoczynku. I rzeczywiście! Masaż pozwala się zrelaksować i oderwać myśli od codziennych problemów i zajęć. To jednak tylko dodatkowa korzyść. Przede wszystkim posiada on leczniczą moc.

Masaż a ból kręgosłupa

W dzisiejszych czasach większość z nas ma do czynienia z siedzącym trybem życia. Spędzając wiele godzin przed ekranem komputera często zmieniamy pozycje i siadamy w sposób krzywdzący nasz kręgosłup. Chociaż niektórzy z nas narzekają na ból tej partii ciała oraz doskonale zdają sobie sprawę z jego przyczyn, starają się ignorować występujące dolegliwości. To błąd, ponieważ seria masaży kręgosłupa mogłaby zdziałać w takiej sytuacji cuda. To tylko jeden z wielu przypadków, gdy masaż może okazać swoje rewelacyjne właściwości.

Zalety masażu

Wśród korzyści tego zabiegu wyróżnia się także szereg innych zalet. Należą do nich m.in.:

  • poprawa ukrwienia oraz elastyczności skóry,
  • zmniejszenie napięcia przykurczonych mięśni,
  • pobudzenie wiotkich mięśni,
  • zmniejszenie skoliozy kręgosłupa,
  • rozluźnienie odcinka szyjnego,
  • likwidacja obrzęków,
  • poprawa jakości snu.

Od czego zależy, czy masaż będzie skuteczny?

Jeżeli chodzi o rodzaje masażu, temat ten jest bardzo obszerny. Różnią się między sobą nie tylko wpływem na organizm, ale również sposobem wykonania. Najpopularniejsze są masaże klasyczne oraz tzw. masaż szwedzki. Jest to spowodowane faktem, iż mają one na celu odprężenie i pobudzenie ciała oraz działanie terapeutyczne. Wśród szerokiego grona masaży wyróżnia się m.in. relaksacyjny, sportowy, wodny, punktowy, ujędrniający, czy też limfatyczny.

Warto wspomnieć również o zupełnie innej formie zabiegu, czyli masażach egzotycznych. Przykładem jest popularny masaż tajski. Stanowi on połączenie akupresury najważniejszych punktów na ciele człowieka z elementami jogi i rozciągania. Do jego wykonania masażysta wykorzystuje praktycznie całe swoje ciało. Używa dłoni, łokci, przedramion a nawet stóp. Masaż tajski oferuje osiągnięcie harmonii pomiędzy umysłem, ciałem oraz duszą. Dzięki niemu rozładujesz stres po ciężkim dniu oraz zyskasz nową energię i motywację do działania.

Wymienione wyżej rodzaje masaży to tylko namiastka tego, na co możesz się zdecydować. Tego typu zabiegi znajdziesz na tej stronie. Czy warto? Z pewnością tak! Liczne typy zabiegu pozwolą Ci wybrać coś odpowiedniego, dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Pozwól sobie na chwilę relaksu i pozbądź się skamieniałych pleców! Korzyści są bezsporne, dlatego już dziś zapisz się na masaż. Dzięki niemu poczujesz się zdecydowanie lepiej.

Grupa Tipmedia
Podziel się: