Odzież ochronna na budowę – co warto wybrać?

  • 23.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Odzież ochronna na budowę – co warto wybrać?
Praca na budowie z pewnością nie należy do łatwych zajęć. Jest ona obarczona różnymi niebezpieczeństwami, ponieważ budowlańcy niejednokrotnie zmuszeni są do pracy w trudnych warunkach – na wysokościach, przy ujemnych temperaturach, czy przy użyciu ciężkich maszyn. Bardzo ważne jest więc przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, w tym stosowanie odpowiedniej odzieży roboczej. Rolą pracodawcy jest zadbanie o to, aby jego pracownicy byli bezpieczni podczas wykonywania zleconych przez niego obowiązków. Bardzo często można więc liczyć na dofinansowanie na zakup odzieży roboczej. Na jakie jej elementy warto się zdecydować?

Minimalne wymagania wobec odzieży roboczej

Osoby pracujące w takich warunkach powinny przede wszystkim wybierać odzież roboczą profesjonalną, która faktycznie chroni ich ciało przed ewentualnymi wypadkami. Czym cechuje się taka odzież robocza?

·                    Wykonana jest z bezpiecznych, trwałych materiałów.

·                    Materiały te mają różne właściwości ochronne – są nieprzemakalne, ognioodporne lub podgrzewają ciało.

·                    Chroni najbardziej narażone części ciała – głowę, stopy, dłonie.

Dobra odzież robocza to taka, z której można korzystać naprawdę długo i która nie ulega uszkodzeniom podczas wykonywania takich obowiązków.

Odzież robocza – co wybrać na budowę?

Każdy budowlaniec powinien zostać wyposażony w odpowiedni kask, ale także obuwie robocze, które chroni stopy i rękawice robocze, które ochronią dłonie. W zależności od rodzaju wykonywanych obowiązków, można też stosować spodnie lub kurtki robocze. Niektóre z nich stanowią nie tylko zabezpieczenie dla ciała przed ranami powstałymi na skutek niewłaściwego korzystania z maszyn i innych urządzeń. Bywa, że są to ubrania termoizolacyjne lub nawet podgrzewane. taki strój jest w stanie zapewnić duży komfort cieplny, kiedy konieczne jest wypełnianie obowiązków na zewnątrz podczas zimy.

Bardzo ważną rzeczą są oczywiście elementy odblaskowe, które każda odzież robocza posiadać powinna. Każdy z pracujących na budowie mężczyzn powinien być zawsze widoczny. Ma to znaczenie nie tylko na samej budowie, ale również przy poruszaniu się po całym terenie. Decydując się na zakup takich ubrań roboczych, warto więc zwrócić uwagę na to, czy znajdują się na nich odblaski w odpowiednich miejscach.

Każdy budowlaniec z pewnością przyzna, że najważniejszym elementem jego stroju są obuwie oraz rękawice. W ich przypadku naprawdę warto zainwestować i wybrać produkty z górnej półki, aby zapewnić sobie najwyższy poziom zabezpieczenia w pracy. Kupując w sieci, często można liczyć na bardzo dobre oferty cenowe. W szczególności dotyczy to produktów z poprzednich kolekcji, które nie tracą przecież na swojej wartości i funkcjonalności.

Grupa Tipmedia
Podziel się: