Producent wyrobów z tworzyw sztucznych – co można zrobić z PCV?

  • 27.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Producent wyrobów z tworzyw sztucznych – co można zrobić z PCV?
PVC to jeden z najbardziej praktycznych materiałów wytworzonych przez człowieka. Jego praktyczne właściwości sprawiają, że trudno dziś wyobrazić sobie niektóre gałęzie przemysłu bez elementów wykonanych z tego tworzywa.

Historia PCV

Kto by pomyślał, że początki polichlorku winylu sięgają 1835 roku. Wtedy to po raz pierwszy Henri Victor Regnault uzyskał ten polimer. Nie wiedział jednak wówczas, czym był biały proszek, który udało mu się uzyskać. Reakcję, którą przeprowadził Regnault, opisał Baumann dopiero w 1872 roku. Masowa produkcja wyrobów z polichlorku winylu ruszyła jednak prawie sześćdziesiąt lat później. W latach trzydziestych XX wieku w Niemczech i Stanach Zjednoczonych pojawiły się fabryki wytwarzające ten materiał. Podczas II wojny światowej stanowił on izolację kabli, zaczęto go także stosować w motoryzacji. Dziś trudno wyobrazić sobie przemysł bez polichlorku winylu. Skąd tak szerokie zastosowanie tego tworzywa?

PVC miękki i twardy

Popularność polichlorku winylu wynika z jego właściwości. Obecnie wykorzystuje się zarówno wersję nieplastyfikowaną jak i plastyfikowaną. Pierwszy z nich to tzw. PCV twardy. Jest on bardzo odporny na warunki atmosferyczne, korozję oraz inne czynniki chemiczne. Jest bezpiecznym materiałem, lekkim i łatwo poddającym się obróbce. PCV w wersji plastyfikowanej natomiast cechuje się dużą plastycznością i elastycznością. Jest giętki i odporny na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W dodatku nie przepuszcza tlenu i zapachów.

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych – jakie materiały wytwarzają fabryki?

Wspomniane cechy polichlorku winylu sprawiły, że powstaje z niego wiele praktycznych elementów. Producent wyrobów z tworzyw sztucznych może kierować swoją ofertę do szerokiego grona odbiorców. Mało kto wie, ale z PCV wykonuje się odbojnice przemysłowe, które możemy spotkać przy szkołach, na parkingach, czy na terenie magazynów i innych hal przemysłowych. Zobacz tutaj produkty jednego z producentów. Poza tym fabryki wykonują też elementy wykorzystywane w ogrodach. Z PCV produkuje się bowiem ławki, węże ogrodowe, czy ogrodzenia. Takie rozwiązania są o wiele trwalsze od chociażby drewna czy metalu. Wybierając produkty PVC nie musimy się martwić o regularną konserwację, są one bowiem bardzo wytrzymałe. Wyroby z tworzyw sztucznych stosujemy także w domu, gdy korzystamy z różnego rodzaju listw meblowych, które maskują uszkodzenia mebli i dają im drugie życie. W Polsce nie brakuje rodzimych firm zajmującymi się produkcją PCV. Często wykonują też elementy na indywidualne zamówienie, dzięki czemu zawsze dostaniemy to, czego aktualnie potrzebujemy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: