Urodziny dziecka w ogrodzie

  • 17.12.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Urodziny dziecka w ogrodzie
Przyjęcie dla dzieci musi gwarantować dobrą zabawę bez chwili wytchnienia, a wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie. Dzieci muszą wspominać udane przyjęcie, dlatego musimy podjąć trud jego organizacji.

Impreza urodzinowa dla dzieci to przedsięwzięcie organizacyjne znacznie trudniejsze niż dla dorosłych, chociaż przy odrobinie kreatywności powinniśmy sobie dać radę. Najważniejsze są pomysły i dobre planowanie oraz przygotowanie niezbędnych akcesoriów do zabawy. O czego zatem powinniśmy zacząć? Oczywiście od ustalenia terminu.

Termin zabawy urodzinowej jest ważny choćby ze względu na frekwencję. Unikajmy czasu, który rodziny chcą spędzać ze sobą, bo przyjęcie może się nie udać. W innych terminach możemy pokusić się o zaproszenie rodziców. Pewnie część z nich przyjmie zaproszenie i będzie to okazja do poznania. Jeśli mamy ustalony termin, to możemy zając się jedzeniem. Menu zależy od pory dnia, od tego, czy przyjęcie urodzinowe będzie zorganizowane w domu, czy w ogrodzie. To wybór między ciepłymi daniami a przekąskami i większą ilością owoców. Od poru roku i miejsca zabawy będzie też zależało co przygotujemy do picia i w jakiej ilości. Musimy też przewidzieć, że pogoda może się zmienić i z ogrodu trzeba się będzie przenieść do domu. Odwrotna sytuacja także jest możliwa. W piękną, słoneczna pogodę trudno utrzymać dzieci w domu i nie wypuszczać do ogrodu. Na czym podawać jedzenie? Oczywiście na kolorowych jednorazowych talerzykach używając podobnych sztućców. Stolik z jedzenie i napojami stawiamy na uboczu, żeby nie przeszkadzał w zabawie.

Urządzając przyjęcie dla dzieci w ogrodzie korzystamy z tego, co mamy, czyli huśtawki, trampolina, zjeżdżalnie i inne atrakcje z których korzystają nasze dzieci. Trzeba oczywiście przygotować również inne zabawy grupowe, żeby dzieci się nie nudziły. Żeby podkreślić uroczysty charakter zabawy możemy przygotować jakieś gadżety, stroje, czapeczki lub coś w tym rodzaju. Rozdane na początku od razu zmienią charakter zabawy (ciekawe gadżety - http://wybuchowaniespodzianka.pl/). Dekoracje również służą temu celowi. Nie trzeba wiele, jakieś baloniki, kolorowe światełka, baner dla solenizanta, girlandy z papieru. To wszystko jest tanie, ale dzieci będą również zadowolone z dekoracji wykonanych wspólnie z rodzicami. Planując przyjęcie w ogrodzie musimy oczywiście zadbać o bezpieczeństwo, czyli pochować narzędzia, usunąć gałęzie, skosić i zagrabić trawę. Jeśli chodzi o zabawy, to powinniśmy przygotować przede wszystkim zabawy ruchowe. Jako przerywnik mogą być gry i zabawy słowne. Jeżeli nie znamy takich gier, mnóstwo znajdziemy w internecie. Możemy wynająć również animatora, który jak prawdziwy zawodowiec nie pozwoli dzieciom się nudzić. Rodzice, którym brakuje czasu na samodzielną organizację przyjęcia dla dziecka, mogą zaangażować firmę, która całe przyjęcie zorganizuje od początku do końca (poczytaj o organizacji przyjęcia - http://wybuchowaniespodzianka.pl/impreza-dla-dzieci,b1.html).

Grupa Tipmedia
Podziel się: