Jak pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego?

  • 20.04.2018, 08:00
  • Grupa Tipmedia
Jak pielęgnować skórę po zabiegu makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny w ostatnim czasie stał się ratunkiem nie tylko dla kobiet, które spędzają zbyt wiele czasu na malowaniu się każdego dnia. Stanowi teraz również coraz bardziej popularne rozwiązanie dla osób odczuwających dyskomfort z powodu niedoskonałości cery, asymetrii twarzy, efektów chemioterapii czy alergii na standardowe kosmetyki. Dowiedz się, jak dbać o skórę po zabiegu makijażu permanentnego!

Jak dbać o skórę po zabiegu makijażu permanentnego?

Jak dowiedzieć się można z bloga studia Lumaki, po zabiegu makijażu permanentnego należy przede wszystkim dać skórze czas na regenerację. Linergista lub linergistka zwykle polecają swoim klientom konkretne kosmetyki do pielęgnacji, które należy stosować po wykonaniu makijażu permanentnego. Najczęściej będzie to intensywnie nawilżający krem, ponieważ w ciągu 2-3 dni po zabiegu skóra w miejscu wykonania makijażu zacznie się delikatnie złuszczać i będzie potrzebowała regularnego nawilżania. Nie należy w tym czasie korzystać z żadnych innych środków niezaakceptowanych przez specjalistę czy intensywnie złuszczających żeli do mycia twarzy. Skóry nie należy też trzeć, aby nie uszkodzić wprowadzonego do naskórka pigmentu – po umyciu cerę osuszamy więc delikatnie ręcznikiem papierowym bez pocierania, jedynie przykładając papier do twarzy. Pamiętajmy, aby do mycia nie wykorzystywać zwykłego mydła – najlepszym wyborem będzie naturalne mydło szare, które nie zawiera barwników ani substancji zapachowych.Po zabiegu makijażu permanentnego należy na kilka tygodni zapomnieć o korzystaniu z basenów, solariów czy sauny, a także o tradycyjnym opalaniu, aby pozwolić skórze całkowicie się zagoić. Dotyczy to zarówno zabiegów makijażu permanentnego brwi, jak i oczu oraz ust. Nie zapominajmy również, że zawsze, po około czterech tygodniach od pierwszego zabiegu, konieczna jest korekta, która pozwala na odpowiednie dopigmentowanie skóry i utrwalenie efektu. Również po niej należy przez kilka dni korzystać wyłącznie z kosmetyków poleconych przez linergistę lub linergistkę i unikać tarcia skóry. Po wykonaniu makijażu permanentnego nie zaleca się stosowania silnych gruboziarnistych peelingów do twarzy – przyspieszą one złuszczanie naskórka i zdecydowanie zmniejszą trwałość efektów zabiegu. Należy natomiast stosować kosmetyki nawilżające i nie dopuszczać do przesuszenia się pigmentowanej skóry, co jest szczególnie ważne w przypadku delikatnej i skłonnej do różnego typu podrażnień skóry warg.

Kiedy można się malować po zabiegu makijażu permanentnego?

Jednym z częściej zadawanych przez klientki pytań jest pytanie o to, kiedy można się ponownie zacząć malować po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego. W przypadku makijażu permanentnego oczu, warto odczekać przynajmniej 7 dni, zanim ponownie zaczniemy nakładać jakikolwiek makijaż, czyli na przykład tusz do rzęs. Warto przez pierwszych kilka dni nie stosować również kosmetyków, które trudno będzie zmyć, takich jak choćby wodoodporne tusze czy cienie, a podczas demakijażu pod żadnym pozorem nie należy trzeć oczu, aby nie zniszczyć efektów zabiegu. Niekiedy linergiści zalecają wykonanie henny na rzęsy na kilka dni przed zabiegiem, aby nie korzystać przez jakiś czas w ogóle z kosmetyków do makijażu oczu, a dzięki temu zapobiec jakimkolwiek wywołanym przez nie lub przez środki do demakijażu podrażnieniom. Po zabiegu makijażu permanentnego ust należy z kolorowymi pomadkami odczekać nieco dłużej. Zaleca się bowiem nienakładanie kosmetyków tego typu nawet do pełnego wygojenia warg, czyli przez minimum 14 dni, choć niektórzy linergiści proponują nakładanie tradycyjnych bezbarwnych pomadek nawilżającej już po upływie około 7 dni.

Grupa Tipmedia
Podziel się: