Fototapety i obrazy - co trzeba o nich wiedzieć?

  • 24.04.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Fototapety i obrazy - co trzeba o nich wiedzieć?
Fototapety i obrazy są dużymi dekoracjami, które warto poznać przed zastosowanie. Jeśli poznamy kilka szczegółów techniczny oraz przejrzymy przykładowe aranżacje w internecie, wtedy będziemy mogli lepiej wykorzystać zalety tych dekoracji.

Fototapety i obrazy to dekoracje wnętrz, które mają dużo zalet. Można je zastosować praktycznie zawsze, nawet w użytkowanym pomieszczeniu, ponieważ naklejanie fototapety nie wymaga remontu i nie robi bałaganu. Fototapety lub obrazy są przydatną dekoracją w sytuacji, kiedy chcemy coś zmienić w gotowym pomieszczeniu, brakuje nam kolorów (albo przeciwnie - jest ich za dużo), jest nudno, monotonnie. W nowych pomieszczeniach fototapety mogą nadać wnętrzu styl zgodny z oczekiwaniami. Ten przypadek najczęściej jest realizowany w kawiarniach, pubach, salonach SPA i innych podobnych miejscach. Przykład - odpowiednia fototapeta w restauracji włoskiej podkreśli charakter lokalu i przeniesie klientów do słonecznych Włoch.

Zasady stosowania fototapet i obrazów do dekoracji wnętrz są proste, ale warto poznać te produkty, aby móc je lepiej wykorzystać i uniknąć wielu pułapek, które mogą zepsuć efekt. Obraz, a zwłaszcza fototapeta to w pewnym sensie bardzo duże zdjęcie drukowane na zamówienie z pliku cyfrowego (zdjęcia lub grafiki). Wynika z tego, że jest to bardzo duże powiększenie, które wydobywa wady, które na małym zdjęciu mogą być niewidoczne. Pierwsza wada zbyt dużego powiększenia to piksele widoczne na wydruku fototapety, która da się oglądać jedynie z odległości kilku metrów. W mieszkaniu to raczej niemożliwe dlatego unikamy dużych powiększeń. Na fototapecie będą widoczne również inne wady obrazy takie jak nieostrość lub szumy. Do wydruku trzeba szukać zdjęć doskonałej jakości i w dużej rozdzielczości. Takie zdjęcia i grafiki są zazwyczaj w bazie sklepu, który oferuje fototapety i obrazy do wydruku (zobacz - https://www.fototapeta24.pl/).

Kolejna sprawa wynikająca z wielkości fototapety wiąże się z wyborem motywu i w pewnym sensie również z powiększeniem. Male zdjęcie postrzegamy i oceniamy jako całość. To samo zdjęcie wydrukowane jako fototapeta i naklejone na ścianie oglądamy z bliska we fragmentach. Nie zawsze oglądający fototapetę są w stanie docenić jej walory dekoracyjne. Poza tym niektóre elementy mogą być zbyt duże, dużo większe niż w naturze, co nie każdemu się podoba.

Fototapeta to bardzo duża dekoracja, która widoczna jest z każdego miejsca pomieszczenia. Jeśli za pomocą fototapety chcemy nadać wnętrzu określony styl, to wówczas wielkość jest zaletą. Często jednak fototapeta przytłacza, nie pozwala dostrzec innych walorów aranżacji wnętrza i wtedy jest to wada. Jesli nie zrezygnujemy z fototapety, to w takich przypadkach trzeba wybrać spokojny motyw, który nie będzie się narzucał. Można również zrezygnować z fototapety i na ścianie zawiesić obraz wydrukowany na bazie tego samego motywu. Wpływ obrazu na postrzeganie pomieszczenia jest mniejszy, dekoracja bardziej dyskretna i są to cenne zalety, które można umiejętnie wykorzystać. Co więcej, oprócz odpowiedniej tematyki obrazu, można umiejętnie dobierać wymiary obrazu, aby kompozycja ściany spełniała nasze oczekiwania w jak największym stopniu. Duży obraz z barwnym motywem bardziej wpływa na charakter wnętrza, mały obraz (albo kilka obrazów) jest wypełnieniem pustej ściany, dodatkiem dekoracyjnym, który uzupełnia aranżację, nie zmieniając jej stylu (obrazy - https://www.fototapeta24.pl/obraz).

Co jeszcze można zrobić, żeby lepiej poznać fototapety i obrazy? Trzeba skorzystać z internetu i poszukać inspiracji, których w sieci jest naprawdę dużo. Patrzmy, oceniajmy, uczmy się, a jeśli dobrze wykorzystamy to, co oferuje internet, to nasze własne aranżacje będą znakomite.

Grupa Tipmedia
Galeria zdjęć
Podziel się: