Czym się kierować przy wyborze hotelu pracowniczego we Wrocławiu?

  • 17.05.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Czym się kierować przy wyborze hotelu pracowniczego we Wrocławiu?
Hoteli, hosteli i kwater pracowniczych jest we Wrocławiu wiele – zarówno w centrum miasta, jak i w nieco oddalonych od niego dzielnicach. W związku z dłuższymi wyjazdami służbowymi pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia noclegu swoim pracownikom. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Czym powinien charakteryzować się dobry hotel lub hostel oraz co powinno znajdować się w pokojach pracowniczych do wynajęcia?

Pokoje w hotelu pracowniczym a nocleg w hostelu - czym różnią się od siebie różne kwatery pracownicze?

Jak przeczytać można na blogu hostelu Trzy Kolory, pokoje w hotelu pracowniczym mogą być dużo droższe od pokoi w hostelu, a bardzo podobne lub takie same jeżeli chodzi o standard. Czasami zdarza się, że ludzie niesłusznie kojarzą hostele z bardzo niską jakością noclegu, a to nie w komforcie tkwi podstawowa różnica między hotelem a hostelem. Hostel, oprócz pokoi jedno-, dwu-, czy trzyosobowych ma w ofercie także sypialnie wieloosobowe. Nie trzeba wynajmować całego pokoju, a można po prostu konkretną liczbę miejsc. Takie właśnie duże pomieszczenia są idealne na noclegi dla większej grupy pracowników - zdecydowanie sprzyjają integracji. Oczywiście jeżeli wolimy zarezerwować kilka oddzielnych pokoi, na przykład osobno dla kobiet i mężczyzn, jak najbardziej istnieje taka możliwość. W hostelach znajdują się także inne pomieszczenia wspólne - duże łazienki, toalety i kuchnie z wyposażeniem oraz jadalnie i salony.

Hotele i hostele pracownicze wyróżniają się zazwyczaj luźną atmosferą. Dlatego warto zarezerwować nocleg właśnie w takim miejscu, które specjalizuje się w obsłudze dużych grup pracowników. W pokojach hosteli pracowniczych znajdują się wygodne łóżka (często piętrowe), stoliki, krzesła i szafy. Zazwyczaj na wyposażeniu jest także telewizor lub radio. Można też korzystać ze wszystkich sprzętów znajdujących się w pomieszczeniach wspólnych - na przykład stołu bilardowego w salonie dużego telewizora w świetlicy. Wspólna kuchnia jest zazwyczaj wyposażona we wszystkie niezbędne do przygotowania posiłku akcesoria i urządzenia. Można także znaleźć w szafkach kawę i herbatę, z których goście mogą korzystać bez ograniczeń. Również zorganizowanie wspólnego śniadania dla pracowników nie będzie problemem we wspólnej kuchni hostelowej. Wygodna jadalnia z dużą liczbą krzeseł pozwoli na spędzenie razem czasu przed pracą lub po - na obiedzie czy kolacji. 

Tanie hotele i hostele pracownicze we Wrocławiu - na co warto zwrócić uwagę przy rezerwacji noclegu dla pracowników?

Za szukanie taniego hotelu pracowniczego we Wrocławiu warto zabrać się co najmniej dwa tygodnie przed zaplanowaną delegacją, zwłaszcza jeśli wyjazd będzie obejmował weekend. Wrocław jest miastem bardzo popularnym wśród turystów w każdym wieku - wiele osób planuje choćby krótkie wycieczki do Miasta Stu Mostów właśnie na sobotę i niedzielę. Grupy znajomych, pary i osoby podróżujące w pojedynkę bardzo często rezerwują noclegi w tanich hotelach lub hostelach, dlatego też odkładając rezerwację noclegu dla pracowników na ostatnią chwilę, należy się liczyć z ryzykiem, że wiele miejsc będzie już zajętych.

Hotele pracownicze powinny być czyste i zadbane. Jeżeli dana kwatera posiada na swojej stronie internetowej zdjęcia, to nie ma się co obawiać o stan pokoi. Fotografie oddają faktyczny stan hotelu czy hostelu. Obecnie wiele miejsc noclegowych oferuje możliwość rezerwacji dowolnej liczby miejsc przez systemy internetowe lub aplikacje na telefon. Jest to oczywiście bardzo wygodne i znacznie ułatwia proces wyboru i rezerwacji taniego hotelu pracowniczego. W razie dodatkowych pytań warto jeszcze zadzwonić lub napisać e-mail.

Grupa Tipmedia
Podziel się: