Telewizja na Wi-Fi – jak to działa?

  • 06.06.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Telewizja na Wi-Fi – jak to działa?
Podłączenie telewizora od lat kojarzy się z koniecznością zastosowania odpowiedniego okablowania. Okazuje się jednak, że także w tym przypadku można liczyć na nowinki technologiczne w postaci telewizora z Wi-Fi. Czym jest telewizja na Wi-Fi, jak się ją podłącza i jak ona działa?

Czym jest telewizja na Wi-Fi?

Telewizja na Wi-Fi to nowość, dzięki której można oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i wydarzenia przy wykorzystaniu bezpośrednio łącza internetowego. Wystarczy tylko wyposażyć się w telewizor z Wi-Fi, by cieszyć się brakiem konieczności używania kabli. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu telewizję można oglądać z każdego miejsca w domu, nawet jeśli nie ma w pobliżu gniazdka sieciowego. Jeśli chodzi o taką rozrywkę jak telewizja, Poznań oferuje duże możliwości sieci bezprzewodowej. Wystarczy wybrać odpowiedniego operatora, takiego jak INEA, który ma w swojej ofercie łącze o dużej przepustowości.

Co jest potrzebne do podłączenia telewizora do sieci Wi-Fi?

Aby podłączyć telewizor do sieci Wi-Fi, trzeba dysponować routerem Wi-Fi. Łączenie się telewizora z routerem jest bardzo proste. Wystarczy w menu telewizora poszukać ustawień sieciowych i wybrać opcję konfiguracji sieci Wi-Fi. W ten sposób uzyska się informacje o wszystkich, dostępnych w pobliżu sieciach i wybierze tę, która dotyczy naszego routera. Po kliknięciu przycisku „połącz” wystarczy już tylko wpisać hasło dostępu oraz oznaczyć opcję zapamiętywania sieci przez telewizor. W ten sposób nie trzeba będzie za każdym razem wchodzić do menu i wybierać sieci na nowo, wprowadzając hasło.

Dekodery do telewizji Wi-Fi – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na oglądanie telewizji z wykorzystaniem sieci Wi-Fi, należy zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego dekodera. Pozwoli on na maksymalne wykorzystanie funkcjonalności telewizji Wi-Fi. Doskonałym przykładem takiego dekodera jest ten oferowany przez popularnego operatora z Wielkopolski – INEA. Jest to dekoder HIWAY, który oprócz świetnej jakości obrazu (obsługuje on także rozdzielczość 4K) pozwala na oglądanie kanałów popularnego portalu YouTube oraz na wypożyczanie filmowych hitów z wykorzystaniem opcji VOD (czyli wideo na żądanie). Dzięki temu obejrzy się najnowsze pozycje, które dopiero co były pokazywane w kinie, z poziomu własnego fotela lub kanapy w mieszkaniu. Jeśli chodzi o taką rozrywkę jak telewizja, Poznań daje w tym zakresie duże możliwości.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: