Domofon – kontrola dostępu do twojego domu

  • 21.05.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Domofon – kontrola dostępu do twojego domu
Chcesz czuć się bezpieczniej? Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania w dziedzinie domofonów, które obecnie pozwalają na skuteczną kontrolę dostępu także na ternach prywatnych.

Instalacje domofonowe są najczęściej kojarzone z obiektami takimi jak osiedla mieszkaniowe, ale również można stosować je na prywatnych posesjach. Z takich instalacji korzystają nie tylko Polacy, ale również mieszkańcy innych krajów na całym świecie – w mniejszych i większych miejscowościach.

Dzięki instalacjom domofonowym można znacząco podwyższyć bezpieczeństwo mieszkania, a także ułatwić sobie życie. Nowoczesne systemy pozwalają też na korzystanie z urządzeń także bezprzewodowo, dlatego użytkownik może odpoczywać w ogrodzie albo kąpać się w łazience, ale jednocześnie może stale mieć kontrolę nad dostępem do swojego domostwa.

Większe bezpieczeństwo dla twoich bliskich

Domofon to wygodne rozwiązanie dla domu jednorodzinnego. Stosowane jest również w budynkach szeregowych. Zasada działania domofonów jest prosta – gdy osoba chce zadzwonić do domu, domownik może wtedy odebrać i zapytać, kto przyszedł. Dzięki temu może łatwo dowiedzieć się, kto stoi przed drzwiami albo przed furtką zanim wpuści na swoją posesję nieznajomą osobę.

Warto również wskazać, że domofony pełnią również rolę prewencyjną – zmniejszają ryzyko, że na posesję wejdzie osoba, która nie powinna się na niej znaleźć, ponieważ domownik ma dostęp do elektrycznie sterowanego zamka.

Coraz częściej instalacje domofonowe są też elementem szerszych instalacji tak zwanego inteligentnego domu, pozwalając na łatwiejszą komunikację oraz współpracę z innymi instalacjami, na przykład alarmowymi i monitoringowymi.

Wideodomofony – nie tylko dźwięk, ale i obraz

Oprócz standardowych domofonów, które transmitują tylko dźwięk, popularność zyskują też wideodomofony – w tym przypadku urządzenie posiada dodatkową kamerę pozwalającą domownikowi na podejrzenie, kto stoi przed drzwiami albo przed furtką. Na urządzeniu wewnętrznym zamontowanym w domu można wtedy zobaczyć transmitowany na żywo obraz.

Wideodomofony są bardziej funkcjonalne od tradycyjnych domofonów, niemniej jednak są one droższe, dlatego klient musi zdecydować, jakie rozwiązanie spełni jego oczekiwania pod kątem poziomu bezpieczeństwa oraz ceny.

Warto skorzystać z pomocy ekspertów

W sklepach możemy znaleźć wiele różnych systemów domofonowych, ale dla najlepszych efektów warto skontaktować się z dobrą firmą, która będzie mogła wykonać instalację na zamówienie. Jej pracownicy będą mogli wtedy doradzić, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej, a także zadbają o jego prawidłowy montaż oraz konfigurację.

Profesjonalnie zaprojektowana oraz wykonana instalacja domofonowa pozwoli na skuteczną identyfikację osób oraz na podwyższenie poziomu bezpieczeństwa. Firmy, która zajmują się wykonawstwem takich instalacji, zapewniają klientom pełne wsparcie, także wtedy, gdy ma być to złożony system obejmujący nie tylko jeden dom, ale również więcej mieszkań.

Usługi tego rodzaju oferuje między innymi firma FixSat, która działa w Londynie. To właśnie tutaj wielu Polaków mieszkających w domach jednorodzinnych poszukuje dodatkowego poczucia bezpieczeństwa i decyduje się na zamontowanie instalacji domofonowej. Firma zapewnia kompleksowe wsparcie, które obejmuje nie tylko sprzedaż sprzętu, ale też jego montaż i konfigurację. Zapewnia też wsparcie w dziedzinie kontroli dostępu oraz instalacji alarmowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://polska-telewizja.co.uk/alarmy-domofony/.

Jeśli zależy ci na zwiększeniu bezpieczeństwa w swoim domu, pomyśl o zamontowaniu domofonu albo wideodomofonu z dobrą firmą!

Grupa Tipmedia
Podziel się: