Krzesła z plastiku – ostatni hit do kuchni i jadalni!

  • 21.05.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Krzesła z plastiku – ostatni hit do kuchni i jadalni!
Plastik najczęściej nie kojarzy nam się zbyt dobrze z wytrzymałymi i eleganckimi krzesłami. Najczęściej mamy wtedy na myśli tanie krzesła ogrodowe, które rzeczywiście nie prezentują się zbyt dobrze. Ale obecnie do wyboru mamy znacznie więcej lepszych modeli z tworzyw sztucznych – to jeden z ostatnich hitów w kuchniach oraz w jadalniach!

Tworzywa sztuczne używane do produkcji mebli dają szeroką gamę możliwości, którymi nie mogą pochwalić się inne materiały, na przykład drewno czy metale. Nowoczesne technologie produkcji pozwalają na wykonanie krzesła w niemalże każdym kształcie, także w wielu kolorach. Właśnie to spowodowało, że te modele są obecnie tak popularne – natychmiast przyciągają wzrok, a przy tym są bardzo wygodne i nie musimy w ogóle płacić za nie bardzo dużo.

Krzesła plastikowe możemy zakupić zarówno w wersji tradycyjnej, jak i jako hokery, czyli przeznaczone do używania przy wyższych blatach. Doskonale sprawdzają się w kuchniach, w których nie mamy możliwości ustawienia zwykłego stolika z krzesłami.

Jakie modele krzeseł plastikowych są obecnie najbardziej popularne? Gdzie możemy je zakupić i nie przepłacać? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Prostota i misterne dekoracje

Jak wspomnieliśmy wcześniej, tworzywa sztuczne dają nam szerokie możliwości w tworzeniu różnych efektownych mebli. Producenci najczęściej idą w tym przypadku w dwóch kierunkach – oferują meble o bardzo prostych, wręcz minimalistycznych konstrukcjach, a także meble o misternych dekoracjach, które najczęściej wykonuje się z użyciem urządzeń laserowych.

Jednym z najmodniejszych obecnie krzeseł z tworzyw jest krzesło Eames, które możemy znaleźć w sklepach także w wielu innych wersjach – tańszych od oryginału. To krzesło, którego siedzisko i oparcie wykonane jest z jednego elementu z tworzywa sztucznego w opływowym kształcie. Nóżki wykonane są z naturalnego drewna lub z metalu. Krzesła tego rodzaju świetnie prezentują się w nowoczesnych, skandynawskich wnętrzach.

Inna propozycja to krzesła typu ghost, które również mają prostą konstrukcję, ale przyciągają wzrok tym, że wykonane są z przezroczystego poliwęglanu. Dzięki temu przypominają meble – duchy. Doskonale nadają się do wnętrz o mniejszych metrażach, ponieważ dają wrażenie ich optycznego powiększenia.

Z kolei wtedy, gdy poszukujemy krzeseł o bardziej misternej konstrukcji, zwróćmy uwagę na modele z ozdobnym wycinankami na oparciu albo te przypominające przestrzenne figury geometryczne. To małe dzieła sztuki użytkowej, które świetnie prezentują się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

Gdzie można kupić krzesła z tworzyw sztucznych?

Aktualnie są one bardzo popularne, dlatego bez problemu znajdziemy je w wielu sklepach – tych stacjonarnych oraz internetowych. Możemy zatem zamówić je bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko wybrać odpowiednie modele ze sklepu on-line i zrealizować zamówienie. To szybkie i proste!

Ceny krzeseł wykonanych z tworzyw sztucznych wcale nie są bardzo wysokie. Możemy zakupić je już od około 150 złotych za sztukę, czyli jest to cena porównywalna z cenami krzeseł drewnianych czy z metalu. Jeśli będziemy chcieli zdecydować się na markowe, designerskie modele, wtedy koszty będą już wyższe – jedno krzesło kosztuje wtedy od około 700 do nawet 1500 złotych.

Szeroką gamę krzeseł wykonanych z tworzywa sztucznego modna zakupić między innymi w sklepie Centrum Krzeseł. Na kupujących czeka tu kilkaset różnych modeli krzeseł do domu i do biura dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych. Z pełną ofertą modeli do kuchni można zapoznać się już teraz na stronie: https://www.centrumkrzesel.pl/kuchnia-/138/c.

Grupa Tipmedia
Podziel się: