Co na rozstępy?

  • 16.07.2019, 19:00
  • Grupa Tipmedia
Co na rozstępy?
Rozstępy widoczne są przede wszystkim w sezonie letnim, gdyż kobiety odsłaniają nogi oraz dekolt, a to miejsca najbardziej podatne na ich występowanie. Są one efektem nadmiernego rozciągania się skóry, która traci elastyczność. Czy można coś z nimi zrobić?

Skąd się biorą rozstępy?

Sposoby na rozstępy są różne, jedne mniej, inne bardziej inwazyjne, jedne mniej skuteczne, a drugie bardziej. Warto jednak dowiedzieć się w pierwszej kolejności skąd się one biorą. Pojawienie się czerwonych, albo fioletowych pęknięć na ciele można zauważyć przede wszystkim, kiedy masa ciała nieregularnie wzrasta. Obserwują je zarówno osoby, które tyją, jak i kobiety w ciąży, a także osoby intensywnie ćwiczące na siłowni (mięśnie rosną zbyt szybko). Skóra nie jest w stanie wystraczająco się rozciągnąć i dlatego pęka. W pierwszej fazie mają one odcień fioletu, albo czerwieni, ale z czasem bledną i wyglądają jak białe blizny. Występują one przede wszystkim na w okolicy bioder, piersi oraz brzucha. Czy istnieje skuteczny sposób na rozstępy?

 

Co na rozstępy?

Jak pozbyć się rozstępów to pytanie zadawane przede wszystkim przez nastolatki oraz kobiety w ciąży. Walka z nimi jest możliwa, jednakże należy uzbroić się w cierpliwość. Co jest dobre na rozstępy? Maść na rozstępy to pierwsze rozwiązanie. Należy stosować ją od razu po kąpieli bądź wzięciu prysznica, gdyż jest wtedy lepiej wchłaniana przez skórę, ze względu na otwarte pory. W trakcie aplikacji należy wykonywać masaż przy pomocy kolistych ruchów rąk. Powinien być on intensywny, może nawet przypominać ugniatanie ciasta. Ważne, żeby robić to dwa razy dziennie, gdyż tylko wtedy można zauważyć stopniową poprawę wyglądu skóry. Rozstępy na pośladkach mogą zostać zlikwidowane dzięki specjalnym zabiegom, których jednak nie wykonuje się w zaciszu własnego domu. Zabiegi muszą zostać powtarzane kilkakrotnie, a ich koszt waha się nawet do kilku tysięcy złotych. Czy rozstępy znikają? Jak najbardziej, należy jednak zacząć walczyć z nimi w momencie, kiedy nie zmieniły się jeszcze w białe blizny, gdyż wtedy naprawdę ciężko jest się ich pozbyć.

 

Jak zapobiegać rozstępom?

Co na rozstępy? To pytanie nie będzie dotyczyło osób, które nie przybierają intensywnie na wadze. Ciąża dla kobiety nie oznacza spożywania wszystkiego w gigantycznych ilościach, gdyż przełoży się to negatywnie na wygląd jej ciała. Rozstępy nie pojawią się, kiedy człowiek zdrowo się odżywia, regularnie nawilża skórę oraz jest aktywny fizycznie. Ciało wolne od rozstępów jest na pewno bardziej atrakcyjne zarówno w oczach samej siebie, jak i ukochanego mężczyzny.

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: