O co pytać pracodawcę na rozmowie kwalifikacyjnej?

  • 17.09.2019, 09:00
  • Grupa Tipmedia
O co pytać pracodawcę na rozmowie kwalifikacyjnej?
Podczas rozmowy w sprawie pracy przychodzi moment, w którym prowadzący daje Ci czas na zadawanie pytań. Jeżeli zależy Ci, aby dobrze wypaść przed rekruterem, koniecznie wykorzystaj ten czas. Niezręczne milczenie lub stwierdzenie, że nie masz pytań raczej nie przyczyni się do zbudowania dobrego wrażenia o Tobie. O co możesz zapytać w czasie rozmowy kwalifikacyjnej?

Pokaż, że interesuje Cię rozwój

Gdy rekrutujący da Ci czas na pytania, wykorzystaj ten moment do zaprezentowania się jako osoba ambitna i nastawiona na rozwój. Dowiedz się, jakie możliwości w zakresie rozwoju zawodowego daje stanowisko, na które kandydujesz. Być może pracodawca ma ustalone ścieżki kariery dla swoich pracowników. Dzięki pytaniu o możliwości rozwoju dowiesz się, czy są one zgodne z Twoimi oczekiwaniami względem wymarzonej pracy.

Dowiedz się, jak zorganizowane jest stanowisko

Warto wykorzystać czas na pytania, by dowiedzieć się, jak zorganizowane jest przyszłe stanowisko pracy. Zapytaj prowadzącego rozmowę kwalifikacyjną z ilu osób składa się zespół, do którego chciałbyś dołączyć. Dowiedz się także jak wygląda typowy dzień pracy, jaki sprzęt będziesz miał do dyspozycji itp.

Zapytaj o szkolenia

Istotną kwestią, którą warto poruszyć podczas rozmowy w sprawie pracy, są szkolenia pracownicze. To dodatkowa wartość, jaką zapewnia pracodawca. Możliwość odbycia interesujących szkoleń podnosi atrakcyjność oferty pracy. Pytając o nie pokazujesz, że zależy Ci na rozwijaniu kompetencji i jesteś osobą chętnie uczącą się nowych rzeczy. Warto zapytać rekrutera o to, jak będzie wyglądało wdrożenie do nowych obowiązków biurowych. Jeżeli pracodawca ma w planach szkolenie wdrożeniowe oznacza to, że dba o dobrą adaptację nowych pracowników. Zanim zadasz pytanie o szkolenia, zastanów się czy informacja o nich nie była już zamieszczona w ogłoszeniu na Pracuj.pl. W takiej sytuacji możesz nawiązać do treści oferty, w której była mowa o rozwoju kompetencji. Podkreślisz w ten sposób, że zależy Ci na poszerzaniu wiedzy przydatnej w danym zawodzie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: