Masaż bańką chińską – czy pomaga na cellulit?

  • 19.06.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Masaż bańką chińską – czy pomaga na cellulit?
Masz problemy z cellulitem? Jeśli chcesz pozbyć się tego nieestetycznego problemu, pomyśl o masażu bańką chińską. Jakie efekty możemy dzięki niemu uzyskać?

Cellulit to nieprawidłowo rozmieszczona tkanka tłuszczowa, która współwystępuje z obrzękowo-włóknistymi zmianami w tkance podskórnej. Najczęściej pojawia się na udach, biodrach, pośladkach.

Cellulit, który określany jest także mianem skórki pomarańczowej, jest defektem kosmetycznym dotykającym głównie kobiet, ponieważ ma związek z nadmiarem estrogenów. Uwidacznia się najczęściej w okresie dojrzewania, w ciąży, w okresie menopauzy, a także przy zaburzeniach hormonalnych.

Jak pozbyć się cellulitu?

Aktualnie istnieje wiele metod, które różnią się pomiędzy sobą poziomem skuteczności. Do wyboru mamy między innymi kosmetyki, specjalne akcesoria do masażu, a także zabiegi medycyny estetycznej i kosmetyczne, na przykład lipolizę, liposukcję, mezoterapię igłową, krioterapię, elektrostymulację czy masaż podciśnieniowy.

Jak jednak na tle tych zabiegów prezentuje się masaż bańką chińską? Przez wielu uznawany jest on za jedną ze skuteczniejszych metod pozbycia się cellulitu. Jak jednak jest w rzeczywistości?

Na czym polega masaż bańką chińską?

Bański chińskie, w przeciwieństwie do tradycyjnych, szklanych baniek, są wykonane z tworzywa sztucznego. Wywodzą się z tradycyjne medycyny chińskiej – obecnie stosowane są nowoczesnej wersji. Mają kulisty, wypukły kształt i mogą być łatwo i bezpiecznie przyssane do skóry – zaliczane są do kategorii baniek bezogniowych, zimnych i próżniowych.

Masaż bańką chińską bardzo dobrze sprawdza się jako zabieg antycellulitowy, a także wspiera modelowanie sylwetki. To zabieg nieinwazyjny, który pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów przy wykonaniu całej serii masaży. Najczęściej zaleca się od 6 do 10 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2-3 dni.

Swoje antycellulitowe właściwości masaż bańką chińską zawdzięcza efektowni podciśnienia, które pojawia się w momencie przyssania bańki do skóry wraz z warstwą tkanki tłuszczowej, na przykład ud, pośladków, brzucha czy ramion. Dochodzi wtedy do zwiększonej cyrkulacji krwi, a także szybszego metabolizmu na poziomie komórek. Następuje szybsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii, do tkanek dostaje się jednocześnie więcej składników odżywczych i tlenu.

Regularne przeprowadzanie masażu bańką chińską pozwala na skuteczne zmniejszenie ilości podskórnej tkanki tłuszczowej, a przy tym także cellulitu. Skóra staje się gładsza, jędrna i bardziej elastyczna.

Masaż bańkami chińskimi – krok po kroku

Masaż rozpoczyna się od oczyszczenia ciała i nasmarowania miejsc, które mają być poddane zabiegowi, oliwką. Następnie wykonuje się intensywny masaż antycellulitowy, który wspomaga krążenie i przygotowuje skórę do dalszej fazy, czyli nałożenia baniek chińskich.

Bańki te są umieszczane w miejscach z nagromadzoną tkanką tłuszczową i cellulitem, następnie są zasysane i z zassanymi bańkami wykonuje się masaż ruchami kulistymi i podłużnymi aż do węzłów chłonnych. Masaż właściwy trwa około 45 minut.

Ostatnia faza to nałożenie na skórę preparatu antycellulitowego, który dodatkowo pomaga w szybszym pozbyciu się tego defektu kosmetycznego. Skóra może być przekrwiona, mogą pojawić się też niewielkie zasinienia, ale mijają one po paru dniach.

Masaż bańką chińską może być również uzupełniony innymi zabiegami między innymi bazującymi na falach radiowych, podczerwieni czy ultradźwiękach. Wtedy widoczne efekty można uzyskać jeszcze szybciej.

Na zaprasza Derma Clinica z Krakowa. Więcej informacji związanych z masażem bańką chińską, a także cennik znaleźć na stronie internetowej: http://www.derma-clinica.pl/banka_chinska.html.

Grupa Tipmedia
Podziel się: