Medycyna estetyczna pomoże ci w pozbyciu się kompleksów!

 • 20.06.2018, 08:00
 • Grupa Tipmedia
Medycyna estetyczna pomoże ci w pozbyciu się kompleksów!
Twoim kompleksem zawsze były małe i niesymetryczne usta? A może w widoczny cellulit na udach? Masz bliznę, która wpływa na twoje poczucie własnej wartości? To tylko kilka przykładów, w których mogą pomóc ci zabiegi medyny estetycznej. Dzięki nim możesz nareszcie zapomnieć o swoich kompleksach!

Medycyna estetyczna nie jest dziełem XXI wieku. Zabiegi w jej ramach wykonywane są już od kilkudziesięciu lat. Oczywiście, obecnie mamy do dyspozycji ich znacznie większy wybór, a także nowocześniejsze metody, które pozwalają nam na uzyskanie jeszcze lepszych efektów.

Często możemy spotkać się ze zdaniem, że medycyna estetyczna to tylko usuwanie zmarszczek. Jednak tak naprawdę w skład usług oferowanych przez lekarzy medycyny estetycznej wchodzi znacznie więcej zabiegów – także tych skoncentrowanych na osobach, których uroda została zniweczona przez wypadki czy choroby. Jeśli nie czujesz się komfortowo ze względu na niedoskonałości swojego ciała lub twarzy, warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy medycyny estetycznej.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

W gabinetach medycyny estetycznej możemy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów przeznaczonych dla kobiet oraz dla mężczyzn. Warto przy tym zaznaczyć, że nie są one skierowane do osób w konkretnym wieku – mogą być przeprowadzane również u dzieci i młodzieży, a także u seniorów w zależności od problemu.

Zabiegi medycyny estetycznej są skoncentrowane na szybkim poprawie wyglądu skóry oraz usunięciu jej niedoskonałości. Warto przy tym zaznaczyć, że są one bardziej efektywne od zwykłych kosmetyków, dlatego są rekomendowane wtedy, gdy zależy nam na widocznych efektach w krótkim czasie.

Dzięki zabiegom medycyny estetycznej można pozbyć się:

 • zmarszczek różnego pochodzenia
 • przebarwień na skórze
 • blizn, w tym blizn potrądzikowych
 • cellulitu – skórki pomarańczowej
 • rozstępów
 • asymetrii twarzy i ust
 • gorszy owal twarzy
 • wiotkiej, mało jędrnej skóry
 • nadmierna suchość skóry
 • problemu nadpotliwości
 • nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • wyprysków, zaskórników
 • nadmierne wypadanie włosów

To tylko wybrane przypadki, gdy pomóc może nam dobry lekarz medycyny estetycznej. Z usług specjalistów tego rodzaju możemy korzystać dzisiaj na terenie całego kraju, między innymi w Centrum Medycznym Plus Med działającym w Kielcach. Jego oferta zaprezentowana jest na stronie: www.plusmed.info.pl/medycyna-estetyczna/.

Jak przeprowadza się zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi tego rodzaju wykonuje się z wykorzystaniem różnych preparatów oraz urządzeń. Są to zabiegi nieinwazyjne i małoinwazyjne, które nie wymagają hospitalizacji. To ich duża zaleta w porównaniu z chirurgią plastyczną. Pacjent może tego samego dnia udać się do domu, a ryzyko efektów ubocznych jest znacząco zmniejszone.

Zabiegi taki jak mezoterapia, która poprawia stan skóry czy zapobiega wypadaniu włosów, a także w usuwanie zmarszczek i modelowanie przeprowadza się głównie z użyciem iniekcji. Wprowadzenie pod skórę składników aktywnych sprawia, że działają one w miejscu, gdzie potrzebne są najbardziej – sam zabieg tego rodzaju jest jednocześnie mało bolesny.

W celu ogólnej poprawy wyglądu skóry, w tym usunięcia blizn czy przebarwień stosuje się różnego rodzaju peelingi, w tym peelingi medyczne bazujące na kwasach, a także zabiegi laserowe. Dzięki nim można ogólnie poprawić wygląd skóry. Laser również stosowany jest przy trwałej depilacji.

Warto przy tym zaznaczyć, że w przypadku większości zabiegów medycyny estetycznej dla uzyskanie optymalnych rezultatów konieczne jest powtarzanie zabiegów – wtedy będziemy mogli poprawiać wygląd skóry systematycznie i utrzymać osiągnięte już efekty.

Grupa Tipmedia
Podziel się: