Po czym poznać dobrą szkołę nauki jazdy?

  • 21.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Po czym poznać dobrą szkołę nauki jazdy?
Miejsc oferujących kursy na prawo jazdy jest bardzo wiele - i nic dziwnego, gdyż chętnych na kierowców co roku przybywa. Powodów do zdobycia umiejętności prowadzenia samochodu jest całe mnóstwo. Na kursy nauki jazdy zgłaszają się osoby w każdym wieku, które mają różne motywacje. Dlaczego warto zrobić prawo jazdy i jaką szkołę wybrać?

Dlaczego dobra szkoła jazdy powinna się znajdować w strefie egzaminacyjnej?

Jak dowiedzieć się możemy ze strony internetowej szkoły nauki jazdy Polska Jazda, nauka jazdy w pobliżu miejsca zdawania egzaminu to najlepsza opcja na dogłębne poznanie strefy egzaminacyjnej i wszystkich tajników bezpiecznego prowadzenia samochodu. Dlaczego dobra szkoła powinna znajdować się w strefie egzaminacyjnej? Ponieważ jest to doskonały sposób na poznanie zagadnień egzaminacyjnych i przećwiczenie ich w praktyce. Ważne jest to, żeby oswoić się z drogami, znakami i sygnalizacjami świetlnymi, które obowiązują w strefie, ponieważ to pomoże zredukować do minimum stres związany z egzaminem. Obszar, w którym prowadzona jest nauka jazdy, ma duże znaczenie w opanowaniu wszelkich manewrów i poznaniu przepisów. Nie bez powodu wyznacza się granice stref egzaminacyjnych w poszczególnych miastach - ma to być miejsce, w którym kursant może się popisać umiejętnościami związanymi z prowadzeniem samochodu i znajomością zasad bezpieczeństwa.

Podczas nauki jazdy w strefie instruktor może opowiedzieć kursantowi o newralgicznych punktach, na które zwracają uwagę egzaminatorzy i wszystko dokładnie przećwiczyć z kierowcą. Oczywiście poznanie strefy egzaminacyjnej to nie jedyny element nauki jazdy. Kursant powinien też mieć szansę ku temu, aby poznać inne dzielnice miasta, nie tylko te położone w strefie egzaminu. Kandydat na kierowcę musi umieć panować nad samochodem w każdych warunkach i poprawnie na bieżąco interpretować znaki drogowe i sygnalizacje świetlne zamiast jeździć na pamięć.

Co jeszcze charakteryzuje dobrą szkołę nauki jazdy?

Dobrą szkołę jazdy można poznać po kompleksowym programie lekcji nauki jazdy, zwłaszcza części praktycznej, która polega na prowadzeniu samochodu w towarzystwie instruktora. Przed rozpoczęciem kursu mamy prawo zapytać o przebieg zajęć teoretycznych i praktycznych. Warto z tej możliwości skorzystać. Dobrze jest także sprawdzić, czy w szkole przeprowadzane są rzetelne egzaminy wewnętrzne. Można w tym celu zapytać o opinie znajomych kierowców oraz przeczytać komentarze na temat interesującego nas ośrodka szkolenia kierowców. 

Warto też dokładnie zapoznać się z ofertą danej szkoły i porównać ceny kursów z innymi ośrodkami szkolenia kierowców. Duża konkurencja w dużych miastach, np. Wrocławiu sprawia, że koszty w większości szkół są porównywalne. Kursy kosztują od około 1200 do 1500 złotych. Wyjątkiem są nieco droższe kursy przyspieszone. Nie dajmy się skusić na nieprzeciętnie niską cenę kursu w mało znanej szkole, o której opinii nie możemy znaleźć. Może się bowiem okazać, że za małym kosztem idzie słaba jakość nauki jazdy albo, że kurs w ogóle się nie odbędzie, a pieniądze znikną razem z osobą, która je od kursanta przyjmowała. Absolutnie nie oznacza to, że należy wybierać tylko duże szkoły, w których uczą się setki osób. Lepiej postawić na nieco mniejszy ośrodek szkolenia kierowców, w którym panuje miła, kameralna atmosfera. Każdy kursant może wtedy mieć pewność, że otrzyma od instruktorów należytą uwagę i zostanie dobrze przygotowany do egzaminu na prawo jazdy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: