Wymarzona praca – aplikuj nawet bez ogłoszenia

  • 06.12.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wymarzona praca – aplikuj nawet bez ogłoszenia
List motywacyjny nie zawsze musi być odpowiedzią na ogłoszenie pracodawcy poszukującego pracownika. Jeśli w Twojej okolicy funkcjonuje firma, w której chcesz realizować się zawodowo – złóż w niej swoje dokumenty aplikacyjne bez czekania na ogłoszenie o naborze. Jest szansa, że otrzymasz wymarzoną posadę bez przechodzenia przez kolejne etapy procesu rekrutacyjnego.

Na oferty pracodawców odpowiada wielu kandydatów

Ogólnodostępne oferty pracy publikowane np. w serwisie internetowym Pracuj.pl potrafią przyciągnąć prawdziwe tłumy osób chętnych do objęcia danego stanowiska. Ich liczba rośnie proporcjonalnie do tego, jak bardzo atrakcyjna praca jest do wzięcia. Wiele osób gotowych jest nawet zmienić miejsce zamieszkania i przeprowadzić się do odległego miasta, byle tylko skorzystać z okazji do rozpoczęcia wymarzonej kariery zawodowej.

 

List bez rekrutacji – przepustka do zatrudnienia

O ile wysyłanie do pracodawcy Listu Motywacyjnego odpowiadającego na ofertę pracy jest powszechną praktyką, o tyle tworzenie go i wysyłanie bez rekrutacji u wielu osób może wywołać lekkie zdziwienie. Tymczasem warto to zrobić, gdy planuje się zmianę miejsca pracy, a na oku ma się już atrakcyjną firmę i posadę.

Pisząc List Motywacyjny bez rekrutacji nie możesz przewidzieć posady, jaką możesz objąć w danej firmie. Co za tym idzie – nie masz do czego odnieść swoich kompetencji i pozostałych zalet. Skup się więc na odpowiednim wyeksponowaniu swoich dotychczasowych osiągnięć.

Pamiętaj, by początkiem listu zainteresować czytającą go osobę. To nie proces rekrutacji, w którym każdy dokument przeglądany jest pod kątem naboru. Musisz przekonać pracodawcę, by zwrócił na Ciebie uwagę i dostrzegł w Tobie potencjalnego pracownika, któremu wato powierzyć stanowisko. Dobre CV i interesujący List Motywacyjny zagwarantują Ci przepustkę do wejścia w skład zespołu danej firmy.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: