SFD Mass Activator - odżywka na masę mięśniowa

  • 25.06.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
SFD Mass Activator - odżywka na masę mięśniowa
SFD Mass Activator dostarcza jednocześnie węglowodanów i białka, wspierając dietę osób, które starają się zbudować masę mięśniową. Kiedy i dlaczego warto rozważyć zakup tej odżywki?

Wysokiej jakości gainer na masę

SFD Mass Activator to wysokoenergetyczna odżywka węglowodanowo-białkowa, zaliczana do tzw. gainerów. Zaleca się ją w okresie budowania masy mięśniowej, szczególnie w przypadku zbyt małej liczby kalorii w diecie. SFD Mass Activator dostarcza jednocześnie zarówno węglowodany, jak i białko, czyli dwa podstawowe makroskładniki w jadłospisie każdego, kto trenuje na siłowni. Proporcje wynoszą 49 g węglowodanów na 14 g białka w przy praktycznie zerowej zawartości tłuszczu.

Stosowanie SFD Mass Activator warto rozważyć, jeżeli spędza się dużo czasu w miejscach, w których nie ma możliwości przygotowania pełnowartościowego posiłku. Również w sytuacji, gdy po prostu nie da się zjeść normalnego dania, np. podczas delegacji czy w trakcie zajęć na uczelni, można błyskawicznie przygotować tę odżywkę. Za sprawą wysokiej zawartości i odpowiedniej proporcji węglowodanów oraz białka SFD Mass Activator skutecznie zastępuje standardowy posiłek. Znakomicie odnajduje się jako odżywka przed- i potreningowa.

Wygoda i skuteczność

Gainery takie jak SFD Mass Activator cieszą się największą popularnością w okresie jesienno-zimowym, kiedy bywalcy siłowni skupiają się zbudowaniu jak największej masy mięśniowej. Odżywka ta stanowi świetne i wysokowartościowe źródło kalorii, dostarczając energii przed treningiem i uzupełniając zapotrzebowanie na makroskładniki po treningu. Jeśli chodzi o białko, w składzie SFD Mass Activator znajdują się proteiny w formie połączonego koncentratu i izolatu białka serwatkowego. Dzięki temu szybko się wchłaniają i cechują się wysoką wartością biologiczną.

Zastosowanie SFD Mass Activator jest przede wszystkim wygodne. O ile przygotowanie pełnowartościowego posiłku zajmuje bowiem czas i wymaga stosunkowo wiele pracy, o tyle wymieszanie odżywki z wodą lub mlekiem trwa dosłownie minutę i jest niezwykle proste. Oczywiście SFD Mass Activator nie zastąpi pełnowartościowego, niskoprzetworzonego jedzenia, jednak w drodze wyjątku, jeśli nie ma możliwości spożycia normalnego obiadu czy śniadania, jako wsparcie dietetyczne nadaje się rewelacyjnie.

SFD Mass Activator nie poleca się natomiast osobom znajdującym się na diecie redukcyjnej, których celem jest pozbycie się zbędnych kilogramów. Wynika to oczywiście z wysokiej kaloryczności tej odżywki. Z tego samego względu nie powinno się jej spożywać przed snem ani w porach wieczornych. SFD Mass Activator jest wszakże źródłem szybko przyswajalnych węglowodanów, które w krótkim czasie podnoszą poziom glukozy we krwi i powodują wydzielanie się insuliny, co jest zjawiskiem niekorzystnym z punktu widzenia odchudzania. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na masie mięśniowej i w Twojej diecie brakuje kalorii, SFD Mass Activator może spełnić w niej bardzo pożyteczną rolę.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl

Grupa Tipmedia
Podziel się: