Czym jest zasilanie gwarantowane?

  • 05.07.2018, 17:00
  • Grupa Tipmedia
Czym jest zasilanie gwarantowane?
W każdym domu oraz biurze obecnie znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju urządzeń. Szczególnie w przedsiębiorstwach ich prawidłowe działanie jest niezwykle ważne. Warto więc zapewnić odpowiednią ochronę przed ewentualnymi zakłóceniami sieci energetycznej, na przykład poprzez system zasilania gwarantowanego.

Podstawowe informacje

Zasilanie gwarantowane to zbiór urządzeń, który ma zabezpieczyć odbiorniki przed zakłóceniami, ostatecznie doprowadzającymi do przerwania ich pracy. Dzięki temu mamy pewność, że nawet podczas chwilowej awarii nasz sprzęt będzie działał poprawnie. Ma to ogromne znaczenie szczególnie w miejscach gdzie znajdują się duże zbiory danych lub w serwerowniach. Dodatkowo warto zauważyć, że zasilenie gwarantowane ma także wpływ na systemy alarmowe, ponieważ chroni je przed wyłączeniem.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Najbardziej oczywistą funkcją tegoż zasilania jest dostarczenie energii w momencie, gdy zawiedzie zasilanie główne. Zanim jednak zdecydujemy się na zainstalowanie zasilania gwarantowanego powinniśmy zastanowić się jakiej mocy zasilania będziemy potrzebować, a także znać pełną strukturę instalacji. Przeanalizujmy również koszty instalacji zasilania oraz jego późniejszych ustawień.

Różne rodzaje

Na stronie Schneider Electric znajdziemy kilka propozycji zasilaczy. Najprostsze urządzenia to rzecz jasna listwy przeciwnapięciowe. Są one bardzo często stosowane szczególnie w budynkach mieszkalnych.  Kolejny rodzaj to zasilacze Back-UPS. Są one doskonałym rozwiązaniem szczególnie gdy posiadamy duże ilości sprzętu IT. Zabezpieczy on urządzenia przed przepięciami. Ostatnią propozycją jest system Smart UPS. To bardzo profesjonalny sprzęt, niezbędny w każdej firmie, która chce zabezpieczyć swoje najważniejsze dane.

Zasilanie gwarantowane to konieczność w wielu przedsiębiorstwach. Warto jednak w nie zainwestować także w domu. Oczywiście w przypadku użytku indywidualnego możemy wybrać mniej skomplikowane systemy, te w pełni profesjonalne rezerwując dla rozwiązań biznesowych.

Grupa Tipmedia
Podziel się: