Lustro na wymiar czy lustro zwykłe – które jest lepsze?

  • 09.07.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Lustro na wymiar czy lustro zwykłe – które jest lepsze?
Lustro jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Korzystamy z niego rano, w ciągu dnia i wieczorem. Dlatego dobór odpowiedniego lustra jest tak istotny. Sprawdzamy, czy lepie wybrać lustro na wymiar, czy klasyczne, gotowe ze sklepu.

Lustro – najstarszy przyjaciel człowieka

Nie będzie przesady, jeżeli powiemy, że historia lustra, to historia człowieka. Zwierciadło to jeden z najstarszych wynalazków człowieka. Pierwsze „lustra” powstały w epoce paleolitu i były nimi szlifowane kamienie. Jednak bardziej współczesne zwierciadła datuje się na czasy starożytnego Rzymu i Grecji. Wytwarzano jest z brązu, ołowiu oraz srebra i przez zdecydowaną większość średniowiecza, to właśnie tego typu lustra zdobiły zamki i pałace. Dopiero XIII wiek przyniósł Europie szklane lustra, a ich rozpowszechnienie na cały kontynent trwało następne dwa stulecia.

Niezastąpione w domu

Po co starożytni wynaleźli lustro? Z pewnością dla takich samych powodów, dla których my dziś z niego korzystamy – by się przeglądać. Lustro w łazience to „must have” w każdym domu, niezależnie od jego rozmiarów. Jak kobieta miałaby nałożyć na twarz makijaż bez odpowiedniego lustra? Jak mężczyzna miałby się dokładnie ogolić, gdyby nie widział, gdzie jeszcze ma na twarzy zarost? Ale przecież lustro w łazience, to nie jedyne zwierciadło w mieszkaniu. Bardzo popularne są duże szafy z drzwiami przesuwnymi, które najczęściej stoją w przedpokoju. Z reguły mają cztery drzwi, w tym dwa z zamontowanymi lustrami. Takie rozwiązanie jest idealne dla każdego, ponieważ możemy sprawdzić, czy ubranie jakie na siebie założyliśmy dobrze na nas leży.

Lustro na wymiar czy klasyczne?

W takiej szafie nie mamy lustra na wymiar, jednak nie oznacza to, że jest ono zbędne. Lustro na wymiar najczęściej przydaje się w łazience, gdy jest ona bardzo duża lub przeciwnie – bardzo mała. Czy jednak lustro na wymiar jest lepsze niż klasyczne? Z pewnością ma ono kilka zalet, które sprawiają, że jest to interesujący zakup. Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, lustro na wymiar jest niestandardowej wielkości. To my wybieramy, ile dokładnie ma mieć centymetrów szerokości i długości. W zależności od tego, gdzie je kupimy, możemy nawet wskazać oba wymiary z dokładnością do jednego milimetra. Dlatego lustro na wymiar poleca się osobom, które lubią stosować nieszablonowe rozwiązania lub takim, którym nie odpowiadają standardowe, dostępne w sklepach, wielkości luster. Pozostali zaś mogą spokojnie zdecydować się na lustro klasyczne, jakich wiele na rynku. 

Grupa Tipmedia
Podziel się: